Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy a bal...

Miért van az, hogy a bal nyaki nyirokcsomóm elég sokszor megvan dagadva és fáj is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már elég régóta tapasztalom,hogy időnként a bal nyaki nyirokcsomóm fel van dagadva,érezhetően nagyobb,és fáj is...

Bármikor volt vérvételem,sosem derült ki semmi belőle...

Érdekes,hogy a jobb nyirokcsomómmal nincs semmi gond...egyáltalán semmi,csak a ballal...

Mivel függhet ez össze?

Csak normális válaszokat kérek,köszönöm.


2011. okt. 26. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem is meg van duzzadva el is mentem vele dokihoz aki aztán mindenféle vizsgálatra beutalt és nagyon be voltam rezelve mert a véremmel is volt valami eltérés!Sőt nem csak a nyakamon hanem hónalj és nemi szerveknél is megdagadt házi orvosom azt mondta lehet gyerekkori torok gyulladásoktól de amai napig dagadt..Nálam rákot kerestek annyit mondott az utolsó vizsglat eredménye hogy most nincs rák de 10év múlva lehet na köszönöm szépen akkor bemérgettem és már nem érdekelt se fogyókúra se egészséges életmód azóta eszek iszok mindent de ugyanugy duzzadt!Azért a saját megnyugtatása érdekében menj el orvoshoz a nyaki nyirokcsomó ugyanis sajnos lehet lymphoma is!Nem játék ne halogasd!
2011. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amugy ha fáj az jó nekem is fájt ha baj lenne nem nagyon vennéd észre:(Lehet valami gyulladás is a szervezetedben elég egy gombás fertőzés vagy egy torok gyulladás és már beduzzad ami azt jelzi hogy a tested harcol...
2011. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megduzzadhat gyulladás miatt is, amiatt is, ha piszkálják, meg az is lehet, hogy nem dagadt meg, csak újabban felfedezted. Meg az se biztos, hogy nyirokcsomó. Lehet szőrtüsző, zsírcsomó meg sok minden más. Ha duzzadt és fáj 1-2 hónapnál tovább _úgy, hogy nem nyúlsz hozzá_, akkor el kell menni orvoshoz és megvizsgáltatni.
2011. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most nagyon fáj... :(
2011. okt. 26. 21:01
 5/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul kb. egy pár hónapja voltam vérvételen,akkor a lymphocitákban volt egy kis minimális eltérés..picivel határértéken felül volt,de nem foglalkoztak vele...

Azóta volt még egy alkalmassági,ahol szintén vettek vért...de nem szóltak,hogy bajom lenne

2011. okt. 26. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok nekem ugyanigy volt este fájt jobban meg aztán lehet nekem is mindig olyan volt csak ahogy kitapintottam nagyon megijedtem és teljesen bele éltem magam a legrosszabba és nekem is rossz volt a vérem ahogy írtam!menj el dokihoz hogy megnyugodj de ez természetes...nem fogyózol esetleg?azt nem írtad fiú vagy vagy lány de pl. a mesni is megzavarja a vérvétel eredményét attól is változhatnak az értékek...lehet stressz valamilyen fertőzés elég ha egy kis be van gyulladva a torkod!menj végig a kivizsgálásokon és meg fogsz nyugodni!fogászat-nőgyógyászat-tüdőszűrés-vérvizsgálat több és ultrahangos vizsgálat nekem ezek voltak..de megéri mert csak igy fogsz lenyugodni!amugy szerintem mindenkinek olyan de mivel nem játék én azt mondom ne halogasd!
2011. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fáj, akkor minden bizonnyal gyulladás, és orvoshoz kell menni.
2011. okt. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Addig nyugodt lehetsz amíg fáj.

A fájdalmatlan duzzanat gázos nagyon.

Valószínű gyulladás lehet.

2011. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igy van ha érzed ha fáj az az a jó akkor müködik az immunrendszer és küzd pl. egy kis fertőzés ellen ha baj lenne nem éreznéd!
2011. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!