Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 4 napja 38 fokos lázam van....

Judimudi kérdése:

4 napja 38 fokos lázam van. Rosszul nem vagyok, de a torkom nagyon fáj. Az orvos annyit mondott, hogy be van dagadva a nyirokcsomóm és ettől fáj a torkom. Hát szerintem meg nem! Mi lehet a bajom? Mivel kezelhetném? Köszönöm!

Figyelt kérdés
A nyelőcsövem kb. közepénél kicsit be van dagadva, ma estére már egy gyógyszert is alig tudtam lenyelni, úgy beszűkült. Olyan érzés, mintha a gégémet nyílt sebek borítanák belülről és még a levegővétel is fáj. Nem sűrűn köhögök, de ha igen akkor majd' megfulladok, és olyan mintha ezek a sebek felszakadnának. A gégémen piros foltok vannak, hála égnek nincs semmi fehér jelenség rajta (azt hiszem az rosszabbat jelentene). Gondoltam arra is, hátha torokgyíkom van, de mivel nem tudtam mik a tünetei, utánaolvastam, és szerintem teljesen kizárt, mivel be vagyok oltva, még ha elég sok tünetem is egyezik vele.
2011. jan. 31. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az új B influenza tünete
2011. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felírt valami antibiotikumot, köptetőt, ilyesmit?

A napok óta 38 fokos lázad se normális, azt is le kéne vhogy vinni.

Pl:hidegborogatás, vagy pedig vissza az orvoshoz.

2011. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem írt fel semmit. Csak annyit mondott hogy igyak sok coldrexet. Lázcsillapítót szedek reggel és este, ami átmenetileg segít, de amint elmúlik a hatása, visszamegy 38-ra.
2011. jan. 31. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Pest megyében és a fővárosban is egyre több az influenzás beteg, közülük is a 14 éven aluli. Rákospalotán például, a múlt héten bevizsgált öt leletből négynél kimutatták a H1N1 vírust. A mostaninak az a különlegessége, hogy az influenza B-vírus is egyre terjed, ami főleg a négy év alatti gyermekekre lehet veszélyes
2011. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az influenzát az A és B influenza vírus okozza. Azonban minden évben más és más fajtái tűnhetnek fel. Az influenza lázzal, fejfájással, egész testre kiterjedő izomfájdalommal és –gyengeséggel, köhögéssel, torokgyulladással- és szárazsággal együtt járó megbetegedés. Ilyenkor fáradékonyabbak vagyunk, és az étvágyunk is kisebb, mint általában. A tünetek az első 3-4 napban a legerősebbek, a betegség lefolyása 1-2 hét, aminek a végére általában teljesen rendbe jövünk. Az influenza tünetei 1-4 napon jelentkeznek azután, hogy elkaptuk.
2011. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, nagyon felületes a házi orvosod.

Még egy sima meghűlést is komolyabban kell venni, mert az is járhat szövődményekkel, amikből súlyosabb betegségek is kialakulhatnak.Na, meg az, hogy ilyen reklámgyógyszert ajálgat, mint a Coldrex ( Tb támogatás nélküli ráadásul ), ez se normális dolog.

A helyedben másik körzetist keresnék, nekem ilyen szakbarbár még sose volt mondjuk, de nem is tűrtem volna el...

2011. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez normális?

Hol végzett ez az orvos?? Józsefvároson???

Mi az, hogy a nyirokcsomó bedagadásától fáj a torkod...hát egyik nem zárja ki a másikat!

Se gyógyszer se semmi? Menj, keress egy igazi orvost...

2011. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!