Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megéri felvenni az 1. kínai...

Megéri felvenni az 1. kínai oltást?

Figyelt kérdés

Segítene valamit, főleg hogy már az omikron dominál?

Tudható, hogy milyen lötty van benne? Kínából bármit kinézek.


2021. dec. 14. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mind a kettő kínai volt, bajom nem lett tőle. Nem tudom, hogy elkaptam-e a vírust, szóval nem tudok a hatékonyságáról beszámolni.
2021. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, hogy amint megkapom az oltást, kialakul a T-sejtek immunitás, tehát valamit biztosan segít. Azt nem tudom, hogy az omikron ellen hatékony-e? Az a tippem, hogy az omikron náthát fog okozni, és beépül úgy, mint az influenza, így felesleges az oltás. Főleg, hogy már a harmadikhoz kötik a védettségit! Harmadikként pedig nem vehetem fel a kínait, vagy de?
2021. dec. 14. 12:00
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudhatod, hogyan hat rád a vírus.

Akármilyen is - belehalhatsz.

Vagy szerezhetsz súlyos szövődményt.

Mindenképpen megéri az oltás.

Ez a kínai oltás elölt vírus (van másféle is náluk, azt nem vettük meg). Ezt már évek óta lehet tudni, és abból a 20 oltásból, amit életedben kaptál, 15 ilyen volt.

2021. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Bármilyen oltást megéri felvenni - bajod nem lesz tőle, és egészen biztosan jobb, mint oltatlanul elkapni a vírust.
2021. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem siralmasan kevés antitest termelődött a kínaitól, 28 vagyok.
2021. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kínaival is el lehet kapni a vírust, nagyon sok oltott van kórházban.

Mindenesetre az érdekel, hogy az omikron ellen hatásos-e? Sokan azt mondják, hogy a delta és ez az új variáns már egy egészen új oltás felvételét igényli, vagy mindenképp kell a harmadik.

2021. dec. 14. 12:48
 7/17 A kérdező kommentje:
Szóval azon gondolkodom, hogyha fel is veszem a kínait, akkor az mennyit segít az új variáns ellen? Mert ha kb. semmit, akkor feleslegesen nem fogok magamba ilyen anyagot szúratni.
2021. dec. 14. 12:51
 8/17 anonim ***** válasza:
18%

A többi oltásból bármelyikkel jobban jársz, a kínai a leggyengébb az összes között.

De csak az a hagyományos, a többi mind új technika.

Kivéve egy amerikai oltást, de nálunk olyan nincs.

2021. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

"Szóval azon gondolkodom, hogyha fel is veszem a kínait, akkor az mennyit segít az új variáns ellen?"


Ezt senki se tudja, de a többi oltással kapcsolatban sem tudnak semmi biztosat az új variáns kapcsán. Még az oltóanyag gyártók is most kutatják ezt a területet.


Mindenesetre annyi haszna egészen biztosan van, ha felveszed a kínai, vagy bármelyik másik oltást, hogy beindítja az antitest termelést, és legalább nem először találkozik majd a szervezeted a vírussal egy esetleges fertőződés esetén.

2021. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

"Kínaival is el lehet kapni a vírust"

Bármelyikkel el lehet kapni, ugyanis a vakcina nem véd a fertőződéstől, de még a megbetegedéstől sem. Az a feladata, hogy a betegség lefolyását enyhítse, és csökkentse a szövődmények valószínűségét.


"feleslegesen nem fogok magamba ilyen anyagot szúratni"

Mi az, hogy feleslegesen? Úgy mondod ezt, mintha kemoterápián gondolkodnál. :))

Bármelyik oltás jobb, mint a semmi!

2021. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!