Kezdőoldal » Utazás » Európa » Corvinuson megérne felvenni...

Zolály kérdése:

Corvinuson megérne felvenni valamilyen nehezebb nyelvet?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek corvinusos, és azon gondolkodtam, hogy felveszem a kínait, esetleg az arabot. Kérdésem az lenne, hogy mennyi értelme lenne egy ilyen nehézségű nyelvet felvenni? Néhány év alatt el lehet jutni pl. egy alapfokig ilyen nyelvekből, vagy inkább válasszak valami könnyebben tanulhatót?

2018. febr. 28. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kínat érdemes, hasznos és elterjedt nyelv, és annyira nem nehéz, mint aminek mondják.


Az arab viszont valójában nem egy nyelv. Van két sztenderdizált arab nyelvváltozát, a "Modern Standard Arabic" amit több arab országban is működő TV-csatorna, újság és internetes oldal használ, de a közéletben senki sem beszéli (te valószínűleg ezt tanulnád ott), illetve az Irodalmi Arab, a Korán nyelve.


Ezen kívül szinte minden arab országnak megvan a saját arab nyelve, amik annyira különböznek egymástól, mint az újlatin vagy akár a germán nyelvek Európában.



A kínai ezzel szemben, minden bizonnyal a mandarin kínai több, mint egymilliárd ember anyanyelve, a kínai írás segítségével pedig írásban a többi kínai nyelvet is megérted, ugyanis az írás mindig ugyanaz, csak a kiejtés más.

2018. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ;) azt tudom, hogy a kínai rendkívül hasznos, csak afelől vannak kétségeim, hogy egyetemen, heti néhány órában el lehet-e jutni valahova :)
2018. febr. 28. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem lehetne, akkor nem lenne kínai kurzusuk. Nem azt, mondom, hogy menni fog, mint a karikacsapás, de egyáltalán nem lehetetlen. A kínaiak is emberek, és ők is meg tudnak tanulni nyugati nyelveket. Hobbiból tanultam egy ideig kínaiul, és még egy ilyen távoli nyelvnek is sok hasonlósága van mind a magyarral, mind az angollal.


Néztél már rá indián nyelvekre, pl. a Cherokkee-ra? Na az már nagyon különböző bármitől ami Európában, Ázsiában, vagy a Közel-Keleten előfordulhat. :)

2018. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem csak az órákon kell tanulni, hanem önállóan is. Ha érdekel akkor mindenképp vedd fel én is a kínai nyelvet ajánlom. Idén kezdtem el tanulni mandarinul.
2018. febr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom mi számít neked alapfoknak de én most tettem le a 2. szintű nyelvvizsgát (a 6-ból) kínaiból, kb 5 hónap nyelvtanulással.
2019. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok 3 hónap alatt HSK1, még 5 HSK2, tehát összesen 8 hónap
2019. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!