Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora a kockázat, hogy...

Mekkora a kockázat, hogy holnap beoltatom (3. emlékeztető oltás 2 sinopharm után) magam és hétfőn már megyek tesztelni covidosokat?

Figyelt kérdés
Javasolják a 3. oltást, sok infó megint nincsen az egyes variánsokról, az oltások hatásosságáról. Eddig is be akartam adatni, viszont zh-k és vizsgák miatt nem mertem. Szerencsére tudtam is tolni egy darabig, viszont hamar itt lett a nyakamon a kirendelés és hétfőn már tesztponton tesztelni fogok én is az OMSZ-nél.
2021. dec. 17. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Kell a harmadik oltás. Minél később kapod meg, annál nagyobb a kockázat.
2021. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a harmadik még nem fog védeni ennyi idő alatt.

A két oltás fog védeni, ugye kérdés hogy mennyire.

Nem opció egy gyors antitest teszt, csak hogy tisztában legyél vele hogy hányadán állsz?

2021. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy kell idő a 3. után is. Viszont sokat fogok innentől tesztelni, mert belekerültem én is a rendszerbe és ennél már nem lenne jobb időpont, mint a holnap reggel. Viszont az orvosok és az eü-sök is így kapták tavaly az 1. adagtól kezdve, hogy végig dolgoztak, többen covidosok mellett. Mondjuk ők nem is sinopharmot kaptak…

A másik dolog, hogy nem feltétlen szúratnám meg magam 2x, a tűktől félek rendesen.

2021. dec. 17. 21:52
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Egyszer sem vagyok oltva, októberben estem a delta náthán. Semmi bajom nem volt és nincs is azóta sem. Egyedül a védettséginek örültem, hogy végre sikerült megszereznem és nem szekálnak miatta...
2021. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, itt most nem az a kérdés, hogy legyen-e vagy sem, mert lesz. Neked ez a véleményed, nekem meg más. Nem vitát kértem, hanem tanácsot
2021. dec. 17. 22:33
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Ámen rád! Aki hülye... sok sikert!
2021. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, majd a hülye fog téged ellátni a kórházban. Vagy a nyugati orvoslásban sem hiszel és természetgyógyászhoz jársz?
2021. dec. 17. 23:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta reggel beadattam és pfizert adtak a sinopharmra
2021. dec. 18. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Emberek!Egy kis segítséget kérek.Az egyik ismerősömmel a minap arról vitatkoztunk,hogy a magánegészségügybe ill. a tesztelő meg oltóközpontokba,házi betegápolásba,szoc.otthonba kell-e védettségi igazolvány.Én mondtam,hogy biztos kell.Ő szerinte nem.Mi az igazság?

Azért került ez a téma szóba mert ismerősöm fia oltatlan eü-i dolgozó (műtősfiú volt).Valami tesztelőközpontot kinézett a fiú,hogy oda keresnek embereket.De oda meg valami nyilvántartási kártya is kell vagy micsoda.Nem tudom mi az,én nem értek hozzá.De ettől függetlenül gondolom ilyen helyekre nem tud elmenni dolgozni.Az gondolom nem elég,hogy átesett a fiú a fertőzésen.Az oltás kell gondolom.De mondom én nem értek hozzá.

Ha valaki válaszolna,azt megköszönöm.

2021. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyetemről és a hallgatói kirendeléses tesztelés/kórházi munkáról vannak infóim. Egyetemen köztelező az oltás (mint a hepetitis B), viszont akkor még nem kérik számon rajtad, mikor nincsenek még betegekkel gyakorlatok. Ez PTE-n 4-5 szemeszter környéke. Szóval innentől kezdve mivel betegekkel foglalkozik, saját és mások védelmében kell az oltás. Kirendelésen pedig pont ezek miatt egyértelmű, hogy van oltása a hallgatónak is. Egyetem is kéri és egészségügyi dolgozók leszünk így már mi is. A telefonban erre direkt rá is kérdeztek, mert csak oltott dolgozhat. A szociális otthon megint más, ez a fenntartótól függ (ha jól tudom).
2021. dec. 18. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!