Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha eddig nem lett tünetem a...

Ha eddig nem lett tünetem a covidtól akkor nem kaptam még el vagy átment rajtam tünet nélkül?

Figyelt kérdés
Párom édesanyja covidos ami most derült ki, de 2 napja már beteg.(hőemelkedés, torokfájás) Együtt ebédeltem vele, közös légtérben voltunk órákig. Párom is tüsszög, ő azt hitte meg van fázva, de így már gyanús, hogy nem. Megint mennék hozzájuk(ma is voltam már), felelőtlenség? Rajtuk kívül nem találkozom senkivel a következő 10 napban, nem tömegközlekedem, boltba sem megyek, dolgozni sem.

2021. dec. 27. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem biztos, hogy covidtól beteg. Tél van. Meglehet fázni. Nem csak a covid létezik ..
2021. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

"Ha eddig nem lett tünetem a covidtól akkor nem kaptam még el vagy átment rajtam tünet nélkül?"

Igen.

2021. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van oltásod? Hivatalosan ha van, akkor a karantén nem vonatkozik oltott családtagra, de szerintem felelőtlenség így mozogni, vegyél egy gyorstesztet patikában, vagy ha megteheted, maradj otthon pár napig, ha 5-7 nap után sincs tünet, akkor megúsztad.

Még nem voltak oltások, amikor mindkét lakótársamon átment a covid, nem kaptam el (teszteltek is), szóval nem evidens, hogy elkaptad, de jobb az elővigyázatosság.

2021. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Párom édesanyja covidos ... mennék hozzájuk(ma is voltam már), felelőtlenség?"

Igen. Aki covidos, az karanténba kerül, hogy ne adhassa tovább, ami azt is jelenti, hogy nem fogadhat látogatókat. Mi ebben a bonyolult?

2021. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy tudom, hogy 10-20% a tünetmentesen átesők aránya és közöttük is kb 30%-ban fordul elő poszt-COVID (autoimmun eredetű gyulladásos szövődmény).

Ennek ellenére áteshettél rajta tünetmentesen is, ismerek én is ilyeneket (kevesebbet, mint ahányan elhunytak a betegség miatt és ténylegesen első fokon ismertem őket).


Egyébként szerintem el fogod tőlük kapni.


Aki home office-ban dolgozik, online vásárol be, otthon edz vagy futni jár a közelbe, ritkán tömegközlekedik stb., az nem csoda, ha nem kapja el...

2021. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!