Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Készültek tanulmányok arról,...

Készültek tanulmányok arról, hogy mennyivel halálosabb a Covid tüdőgyulladás mint az oltás-vérrögök?

Figyelt kérdés

Most hogy két fiatal (30-as éveikben járó) családtagok halt meg agyvérzésben dühös lettem és elkezdtem tanulmányozni ezt.


De nem találok tanulmányokat amelyek számszerűsítenék, hogy az oltások milyen gyakorisággal okoznak vérrögöt.


Azok alapján amiket olvastam a hírekben ha az oltás másnapján meghal valaki agyvérzésben azt sosem írják az oltás számlájára.


Viszont Covid diagnózis után 28 nappal elhunyt személyt igen.


2021. dec. 28. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

EZ megint egy ezotériagyanús kérdés.

A Gugli nincs nálatok bekötve?

Természetesen ezt is vizsgálták, és az Astra esetében 1.8 millió emberből 1 hal meg kezelés nélkül.

Kezeléssel egy se, ezért van a negyed órás várakozás az oltás után.

A többi vakcinánál ez a hatás kisebb.

Egy fogamzásgátlónak ennél sokkal nagyobb hatása van, és valahogy az sem elsődleges halálok...

2021. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Janssen leírásánál találtam csak ilyet: 1:1000 - 1:10.000 között (7. oldal, vénás thromboemboliát kell keresni a táblázatban).

[link]

(Megjegyzem, ez még mindig ritkább, mint a fogamzásgátló által kiváltott vérrög!!!)


Covidnál lényegesebben gyakrabban fordul elő.

"Az elmúlt fél év során igen nagy számú publikáció jelent meg ezzel kapcsolatban, s a világ számos intézményében végzett megfigyelések összegzése alapján evidenciának tekinthető, hogy a SARS-CoV-2 okozta fertőzésekben a folyamat súlyosságával egyenes arányban gyakrabban fordulnak elő thromboemboliás szövődmények

[4–6, 8, 9, 15]. A hazai szakirodalomban elsőként Gadó

és Domján foglalta össze a COVID–19 és a thromboemboliás szövődmények aktuális kérdéseit [22]. A vénás

thromboemboliák mellett az artériás thrombosisok is

gyakoribbak: akut myocardialis infarctus, sztentthrombosis, alsó végtagi artériás keringési zavar, stroke fordulhat elő 5%-os gyakoriságban [13]. Terhesség során a placenta kisereinek thrombosisáról is beszámoltak [7].

Metaanalízisek eredményei alapján a mélyvénás

thrombosis 14,8%-os, az akut pulmonalis embolia pedig

16,5%-os gyakoriságú, míg ezen szövődmények együttes

incidenciája 10,3%"

[link]


Az ismerőseid kapcsán azért megjegyzem, hogy Magyarországon évente 35-36.000 stroke történik. (6. oldal, utolsó előtti bekezdés) Ennek egy része óhatatlanul is oltás után fog megtörténni.

[link]

2021. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%

“ Kezeléssel egy se, ezért van a negyed órás várakozás az oltás után.”


A negyed óra a lehetséges allergiás sokk miatt van. Ennyi alatt nem képződik vérrög. Az az elkövetkező hetekben lehetséges.

2021. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Én is erre gondoltam, hogy a vérrögképződés egy lassúbb folyamat és hetek hónapok után is beállhat az agyvérzés például.


És a kutya nem fog az oltásokra gondolni.

2021. dec. 28. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!