Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid pozitív lehetek? Részlet...

Covid pozitív lehetek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy velem egy háztartásban lévő (anyukám) december 18 óta beteg (hőemelkedés, szag-ízvesztés, nátha), ezek közül 22-ére minden tünete elmúlt, kivéve a szag-ízvesztést, de már teljesen jól volt, közérzete is meg minden.

Viszont valamiért úgy döntött, elmegy tesztre, aminek 23-án lett eredménye. Az orvos semmit sem irt fel anyának, tekintve hogy anya is mondta, igazából már jól van (tehát valószínűleg a tesztnél a betegség vége volt már).

Itthon töltöttük az egész karácsonyt, igazából 23-a óta nem ment ki senki, csak én 1x boltba.


Ma már 28 van. Elvileg nekem oltottkent nem is kene karanténban lennem, de ma már a 12. nap van, hogy anyánál elkezdődtek a dolgok. Sem én, sem bátyám elvileg nem kaptuk el, ha mégis, tünetmentesen (nekem egy janssen-em van, de az is fel éves már, tehát elvileg en annyira nem vagyok vedett, ráadásul asztmás is vagyok).


Őszintén picit már kezdem indokolatlannak érezni, hogy egészségesen itthon vagyok, elvileg rám a karantén sem vonatkozik, és habár anyanak 23-an derült ki a teszt, már napokkal ezelőtt elkezdődött neki a betegség. Konkrétan 1 hete úgy van itthon mindneki, hogy senkinek semmi baja. A szag és ízvesztes meg kitudja, mikor jon vissza… :/ lehet hónapok…


Ma gondoltam, kimozdulnék végre, találkozni barátommal, de az anyukája csak úgy engedi (hozzájuk mennék át), hogyha van negatív PCR tesztem, viszont picit felek, mi van ha pozitív, mert akkor TÉNYLEG megint 10 nap karantén, ráadásul január elején lesz vizsgám is, amit nem tudok kihagyni, mert akkor fel évvel csúszik a diplomám. :(


Mondtam barátomnak, hogy nem igazán szeretnek PCR-re menni, de o szerinte tuti negatív lenne… mit gondoltok?



2021. dec. 28. 14:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és itt a hétvégék stb miatt anyának január 3-an, hétfőn jár le a karantén, tehát eleve több, mint 10 nap, mert ugye hétvégén nem rendel az orvos.. szóval tiszta szívás az egész, mert eleve akkor ment tesztre, amikor kb meg volt gyógyulva, ráadásul a hétvégék miatt plusz 1 nap az egész karanténos sztori.
2021. dec. 28. 14:49
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy homokba dugod a fejed, mi fog változni?
2021. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es, lehet az agysejteimet megtámadta a covid, de nem teljesen értem, mire célzol :/
2021. dec. 28. 14:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj el tesztelni!
2021. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem mennék PCR-re, mert, ha véletlenül az voltál, az még 1 hónappal a betegség kezdete után is lehet +, pedig már nem vagy fertőzőképes. Szóval van kockázata egy újabb 10 nap karanténnak. Ha a barátom nem fogadná el gyorstesztet, akkor halasztanám a találkozást.(Egyébként, ha szerinte tuti, - lenne, akkor minek kéri? Wtf🙄)
2021. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ha pozitív, megszívom, mert fel évvel később kapok diplomát :( mert lenne január elején vizsgám és arra nem tudok elmenni, vagy max figyelmen kívül hagyom a karantent és úgy megyek
2021. dec. 28. 15:01
 7/12 A kérdező kommentje:
5, az anyukája kéri… mert fel a vírustól :( pedig baratomon kívül mindenki 3x pfizer oltottak, barátom öccse csak 2x, de o mivel 18 alatti, viszonylag friss az a kettő oltása is :/ barátom pedig tavaly átesett a fertőzésen, de tavasszal kapott 2x pfizert o is
2021. dec. 28. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont azért ne menj, mert, ha +, pedig már gyógyult vagy, sokkal többet buknál, mintha most maradsz otthon még pár napot, mégha egészséges is vagy.
2021. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8, én is ezt gondolom.


Csinálok magamnak gyorstesztet, ha az negatív, kimozdulok azért valahova bátyámmal.

2021. dec. 28. 15:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Minket 3-szor oltott személy fertőzött meg. Neki enyhe, jellegtelen tünetei voltak, a gyerekei lettek először betegek, aztán a gyerekek osztálytársai közül kb. 8-an, a kislányom is, tőle elkaptuk mi szülők. Nagyon betegek lettünk, a férjem majdnem kórházba került, lement 89-re az oxigénszint. A lényeg, oltva, tünetszegényen is sinán lehet fertőzni.
2021. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!