Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid vagy csak nátha?

Covid vagy csak nátha?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bizonyára már nagyon unjátok az ilyesfajta kérdéseket, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Előre is köszönöm, ha válaszolsz.


Pénteken kezdődtek a tünetek, enyhe torokkaparással és orrfolyással, esetenként köhögéssel. Még aznap csináltam egy gyorstesztet (tudom, nem 100%), az alapján negatív vagyok. Tüneteim ugyanazok amiket felsoroltam, annyi különbséggel, hogy most már inkább fáj a torkom, nem pedig kapar és a köhögés (száraz) kicsit felerősödött, de egyáltalán nem vészes. Én inkább náthára gyanakszom, mert anno még a covid előtt pont ugyanezek voltak a tüneteim, ha elkaptam a dögöt. Majd még lehet csinálok egy tesztet pár nap múlva. Egyébként 2x vagyok oltva (4.5 hónapja kaptam a 2.at).

Ki mit gondol?



2022. jan. 2. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Azt gondolom, hogy ha nincs magas láz, akkor tökmindegy, hogy mi.
2022. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ezzel nem értek egyet. Covidnak lehetnek szövődményei enyhe lefolyás esetén is, míg a náthának nem.
2022. jan. 2. 15:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az omikronnak kb ugyanazok a tünetei, mint egy enyhe náthának.

Bárki bármit is mond, az csak találgatás lenne. Negatív gyorsteszt mellett csak a PCR mondana biztosat.

2022. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Laikusként inkább náthára tippelnék (ha jól tudom,az két három nap alatt elmúlik),szóval én egyenlőre nem aggódnék.

Most a kérdező nátha miatt csináltasson pcr tesztet?

Ettől függetlenül azt vallom,aki beteg,maradjon otthon.

2022. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább náthára tippelnék a negatív teszt miatt (bár az is tévedhet). De tény, hogy tünetek alapján sokszor nincs különbség
2022. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Természetesen itthon leszek, addig amíg meg nem gyógyulok teljesen. Mai programomat is inkább lemondtam.

2022. jan. 2. 17:40
 7/10 anonim válasza:
Elsőnek én is azt hittem csak náthás vagyok. Szédülés, fejfájás, hidegrázás.Csináltattam egy pcr tesztet,ami negatív lett. Majd pár nap múlva tesómnak is lettek tünetei, csináltatott egy gyógyszertárit és pozitív lett.Na én is csináltattam egyet pár nap múlva és pozitív.
2022. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 jobbulást!

Halistennek az általad felsorolt tünetek közül én egyet sem tapasztalok.

2022. jan. 2. 19:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Na hát végül csak kiderült, hogy covidos vagyok, ez az!🙃 Viszont mára kb minden bajom megszűnt, kivéve az orrdugulást.
2022. jan. 3. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is ugyanilyen tünetekkel voltam pár napja, csináltam egy gyorstesztet negatív lett, majd másnap még egyet és pozitívat mutatott. A biztonság kedvéért szerintem csinálj egy PCR-t
2022. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!