Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltottak, ti nem tapasztaljáto...

Oltottak, ti nem tapasztaljátok, hogy mióta be letettetek oltva, mintha gyengébb lenne az immunrendszeretek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Korábban soha nem voltam beteges, kb 3 évente egyszer szoktam átlagban elkapni valami nyavalyát. Az első 3 covid hullám alatt nem voltam beoltva, semmi bajom nem volt végig, még csak egy enyhe orrfolyás sem.

Aztàn rászántam magam az oltásra nyáron és most hogy beköszöntött az ősz, olyan beteges vagyok, mint még soha, 1,5 hónapon belül kétszer kaptam el valamit, először valószínűleg náthàm volt, lázzal, aztàn pedig a covidot is elkaptam.

Ja és még jut eszembe, hogy az allergia szezont is sokkal nehezebben vészeltem àt a szokásosnàl, volt amikor màr az agyam szétment, annyit tüsszögtem, soha nem viseltem azt sem ilyen rosszul.

Szerintetek ez csupán véletlen lehet, vagy akadhat közte összefüggés? Tapasztalt más is ilyet?

(Kínai oltàst kaptam)


24/F



2021. nov. 16. 12:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%

Nem.


3 Pfizert kaptam, minden évben felveszem az influenza oltást. Idejét sem tudom, mikor voltak utoljára légúti panaszaim.

2021. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ugyanúgy havonta van nyavalyám, mint évekkel ezelőtt is bármikor. Egyedül a maszkozásos, home office-os időszak segített ezen.


Viszont érdekes, felsőlégúti nyavalyáim szoktak lenni meg ajakherpeszem, lekopogom, más semmi.



28N

2021. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
Okozhatja persze
2021. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tapasztaltam. Viszonylag jól átvészeltem eddig az őszt is, volt egy rövid köhögéses-torokfájós időszakom, de enyhébb, mint korábban volt.

2 AstraZenecát kaptam, harmadiknak Pfizert szeretnék, amúgy is ezt a kombinációt ajánlják Astrával.

2021. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
92%
Szintén kínai oltással, a második oltás után kb 3-4 héttel,2 hónap alatt 3x voltam beteg amik elég nehezen folytak le, soha nem voltam beteges, 2 évente 1x ha volt enyhe megfázásom de azt is hamar túlvészeltem. Azt nem tudom biztosra hogy az oltás miatt lehet gyengébb az immunrendszerem, de én is ennek a tapasztalója vagyok.
2021. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%

Nem, semmilyen fertőzést nem kaptam el az oltás óta. Idén kicsit kevésbé voltak allergiás tüneteim a pollenszezonban. Nem tudom, hogy az oltás okozta-e, de ennek kifejezetten örültem.

A kínai oltás a legkevésbé hatékony. Később talán érdemes lenne kérned egy Pfizert.

2021. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Bizonytalan vagyok és elég öreg, 3 Pfizert kaptam. Már hosszú évek óta fokozottan tudom figyelni magamat. Annyit eddig is tudtam, hogy szinte minden apró vírusfertőzést észreveszek magamon (derékfájás, térdfájás, fogíny gyulladás stb.). Idén eddig 4 olyan fertőzést kaptam el (maszkviselés ellenére), ami nyilvánvalóan kiugró volt a normál életviteltől eltérően, de szerencsére mindegyik igen rövid 1-2 napig tartott. Most 1 hete volt az, hogy egyik délben lázat éreztem, a fej bőrének forróságát, 37,1°-ot mértem, ez késő délutánra 37,7-re ment fel, közben erős derékfájdalmat éreztem. Gondoltam beveszek 1 kalmopirint és 1 voltarent. Érdekes módon már este 7-kor nem éreztem lázat, 22 órakor már 36,2-t mértem és tökéletesen éreztem magam. Azóta sincs semmi bajom. Mi volt ez ?

3 héttel ezelőtt hullámokban jövő fogfájást észleltem, mintha fogideg halna el, de nem volt igazán erős fájdalom, inkább kellemetlen, tartott 3 napig, utána mintha elvágták volna. Nyilvánvaló arcideg zsába, de mitől ?

2021. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem tapasztaltam ilyet
2021. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon beleugrottunk az ujfajta oltasokba a kinai meg tudjuk jol azt titkol el rola az allampart amit akar, nem lehet megbizni meg az osszetevolistajaban sem tulajdonkeppen.
2021. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
28%
Nekem meg nincs is immunrendszerem, minek az? 🤔
2021. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!