Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az ellenanyag szint nem jelent semmit?

Figyelt kérdés
Két moderna oltásom van. Terhességem elején járok, orvosom rá akar beszélni az oltásra, de én terhesen nem akarok oltatni.. ellenanyag szintet akarok nézetni a biztonság kedvéért. Józan paraszt ésszel ha lesz ellenanyagom valamennyire védett vagyok. Háziorvosom viszont ezt feleslegesnek tartja....

2022. jan. 5. 11:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
Az ellenanyag szint csalóka. Ha magas, azt jelenti, hogy valószínűleg nm olyan rég épp átestél egy covid fertőzésen. Ha alacsony vagy nulla, az viszont nem jelenti azt, h nincs védettséged. Védettség esetén, ha megfertőződnél újra, akkor kezdene a szervezeted ellenanyagot termelni. Alapállapotban a védett embernek sem magas az ellenanyag szintje egy idő után.
2022. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Első kérdező akkor szerinted védett vagyok fél évvel két oltás után? Nem merek oltakozni nehogy baja legyen a babának.. pláne úgy, hogy nagyon erős oltás utáni reakcióim voltak.
2022. jan. 5. 11:52
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Istenem, Rusvai is megmondta, hogy az antitesteken kívül létezik T-sejtes immunitás is. Terhesen ne vedd fel az oltást, mert senki sem tudhatja, hogy mit okoz a magzatra nézve.
2022. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
És egyébként logikusan gondolkodsz, ha van sok ellenanyagod, akkor felesleges oltatni.
2022. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy védett vagy-e. Abban igaza van az orvosodnak, hogy az ellenanyag szintjének mérése is csak akkor tud erről infót szolgáltatni, ha épp magas. Akkor biztos védett vagy. De ha alacsony, attól még lehetsz védett, mert sejtes immunitás is kialakul. + Egyedi, hogy kinél meddig tart a védettség oltás után.


Én a helyedben megnézetném, és ha magas, akkor semmiképp sem oltatnék. Ebben tök igazad van szerintem. (Ha a magánvéleményemet kérdezed: a helyedben akkor se oltatnék, ha alacsony.)

2022. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha a háziorvosod feleslegesnek tartja, tök mindegy, mert az ellenagyag vizsgálat ugysem TB-re megy.

Én biztos, hogy nem oltatnék terhesen.

A háziorvosok már telibe szarnak mindent, csak minél több oltást be akarnak lőni, addig sem kell betegekkel foglalkozni, ami amúgy a dolga lenne

2022. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem biztos nem tud senki meggyőzni hogy terhesen oltassam magam. Szerintem bejelentkezek egy ellenanyag szint mérésre.A háziorvost meg lehet mikorra terhesség végére érek lecserélem, mert emiatt lassan szóba se akar állni velem. Várom még az estleges hasznos válaszokat köszi előre is
2022. jan. 5. 13:20
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Ha semmiképp se oltatod be magad, akkor ne méresd meg az ellenanyag szinted. Ha alacsony, mindenképp stresszeled majd rajta magad, még akkor is, ha úgy gondolod, téged ez nem befolyásol. Minek méretnéd, ha az eredmény semmin nem változtat?
2022. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%
Terhesen biztos nem oltatnék, annyit nem ér, hogy elússzon a csokis-babahiteles 30 millió. A következőre meg ki tudja kik lesznek hatalmon, ha beszüntetik a babakinyomó hitelt az nagy cumi!
2022. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
#9: Nem az az igazi tragedia, ha elvetél, hanem az, ha születik egy hozzád hasonló fogyatékos gyereke, akit egesz eletében tutujgatni kell.
2022. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!