Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatod a gyermeked covid...

Beoltatod a gyermeked covid ellen?

Figyelt kérdés
A kérdést nem provokációnak szánom, provokatív hozzászólásokra nem is reagálok majd. Igen és nem válasz esetén is örülnék indoklásnak, illetve a gyermek(ek) korának.

2022. jan. 5. 17:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen logikus és egyáltalán nem rémisztő ez az adat. Alapvetően a gyerekek, hála Istennek, (és többek között az egyéb védőoltásoknak. Lásd

pl torokgyík) ritkábban halnak meg. A covid is kevésbé veszélyes rájuk, de mégis arányaiban ez a leggyakoribb még ha kis számról is van szó.

2022. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
22%

Rég beoltattuk a gyerekeket, azt' cső.

Oka? Bizonyos fertőző betegségekre nincs gyógyszer, csak a megelőzés.

Ha valaki elkapja, és ne adj isten belekeveredik, bánhatja hogy nincs oltása, mert az egészségügyet sem fogja érdekelni az állapota. Ha ő nem élt az oltás lehetőségével, akkor nyugodt szívvel fogják hagyni meghalni, senkit nem fog érdekelni.

2022. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
23%

Az MTA az amerikai CDC-re hivatkozik, a CDC Rochelle Walenskyvel az élén pedig mindig igazat mond ugyebár (irónia).

Tehát az USÁ-ban 2021. november végéig meghalt 621 "gyerek" (0-17 éves korosztály!) COVID-ban. Ez nem egy év, hanem kb. 22 hónap. Mivel azt elfelejtették közölni, hogy az elmúlt 1 évben hány gyerek halt meg, tételezzük fel, hogy ez a szám időarányosan számítva 340. Egy 300 milliós országban, ahol 2019-ben közel 21 ezer kisbaba halt meg (forrás: [link] )

Itt van egy grafikon számokkal 2018-ból: [link]

Eszerint 2018-ban az összes krónikus légúti betegség 274 amerikai gyerek és tinédzser halálát okozta, de ez még mindig csak a 10. a listán. Most, hogy szinte csak a COVID létezik, és a legtöbb ember, aki belehal (ez gyerekekre is vonatkozik), súlyos/krónikus betegségekben szenved, a COVID valahol a 8-9. helyen lehet.

2022. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2022. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:
Kedves 42. Időközben eltelt egy kis idő, és én is, és a fiam is átesett az omicronon. A fiam egy szombati napon arra panaszkodott, h rossz a gyomra. Aznap nem evett főtt ételt, csak ropit, sós kisperecet és köhögött is párat. Vasárnap nem volt tünete. Nekem lett, ezek után derült ki, hogy mindketten covidosok vagyunk. Én se vagyok agyonoltva (egy oltásom van, még az ősidőkből), a betegség enyhe lefolyású volt, ezzel együtt is törődött velem az egészségügy. Tartani tartottak tőlem, de azoktól is tartanak, aki oltás mellett lesz tünetes beteg. Úgyhogy a személyes tapasztalataim nem téged igazolnak, és mivel az én gyermekem, az én felelősségem, hát ez a gyerek nem lesz beoltva sosem. A brit variáns egy pár napig tartó erősebb fejfájás és két napos 38 fok környéki láz volt nála. Egyszerűen nem érzem indokoltnak a vakcinát egy 8 évesnek ilyen tünetek mellett. Simán bvállalom, hogy kapja el 1-1.5 évente, mert tényleg annyira enyhe lefolyású nála, hogy meg se kottyan neki.
2022. jan. 29. 18:53
 46/61 anonim ***** válasza:
70%

Főleg hogy most látott napvilágot egy USA beli tanulmány (hivatalos), amiben azt állapították meg hogy a fertőzésen átesés jobb védelmet ad mint az oltás!

[link]


Videóban kifejti az ürge: [link]

2022. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
25%

45# Örülök hogy könnyen átvészeltétek, nagyon szerencsések vagytok. Sajnos a kórházak tele vannak covidosakkal, és akinek súlyos az állapota, azt a te nézeteid nem vigasztalják, lásd Csollány Szilvesztert, Igali Diát és még rengeteg embert akiről te nem tudsz.

Szerencsések vagytok, és ne becsmérelj légyszíves másokat, mert másokat meg az oltás véd meg, nem a szerencséje.

42 voltam.

2022. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
67%
hol látod, hogy bárkit is becsmérelne? kis üldözési mánia befigyel úgy látom.
2022. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
73%
Csollány Szilvesztert is jól megvédte a Janssen, amit kénytelen volt felvenni, mi, 47-es? Ha pedig kiderül, hogy a halálát épp az egyik EMA által is közreadott ritka, súlyos mellékhatás okozta, akkor mit fogsz ideömlengeni? Kicsit összehangoltabban kellene az oltásról hazudozni, mert a bárgyú papolásotokkal már tele a padlás.
2022. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

42, 47


"...Ha ő nem élt az oltás lehetőségével, akkor nyugodt szívvel fogják hagyni meghalni, senkit nem fog érdekelni."


Szerintem ez a mondatod jóval felforgatóbb bármelyik mondatomnál, amit itt bárkinek írtam. Nem becsméreltem senkit.


Azt se felejtsd el, hogy a kérdés a gyermekek (6-11 éves korosztály) oltásáról szól. Velük nincsenek tele a kórházak, azt gondolom, hogy ebben azért egyetérthetünk.


Az, hogy miért vagyok egyszer oltva, egy bonyolultabb sztori, de elég annyi hozzá, hogy messze nem csak rajtam múlott: hiszed vagy sem, kb senki nem akart beoltani másodjára. Se a háziorvos, se az oltópont, mert mindenki hárított és a másikra mutogatott. És senki, de senki nem merte beadni a vakcinát. Ilyen is van. Nem volt teljesen sima ügy az omicron nálam, még most is vannak tüneteim. Ezzel együtt is enyhe lefolyásúnak számít.

2022. jan. 30. 21:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!