Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Holnap kapom meg a 3.oltást,...

Holnap kapom meg a 3.oltást, a lent leírt dolgokat figyelembe véve mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Tehát holnap megyek 3.oltásra viszont fel akarok most előre készülni ha lesz valami.

Július közepén kaptam az első pfizer oltásomat, 1 napra rá 38 fokos láz utánna pedig 1 hétig köhögés és torokfájás, ez még elviselhető volt.

Második pfizeremet augusztus elején/közepén kaptam, itt akadtak gondok.

Másnap este elkezdtem lázasodni, nem tulajdonítottam nagy dolgot neki hiszen úgyis lemegy gyorsan, gondoltam.

Ezután 1 órakor felébredtem a fejem nem fájt, csak fura érzés volt és kicsit melegebbnek éreztem még magam.

A kicsit melegebb 41 fok volt, utánna kiakadt a hőmérő.

A barátommal voltunk éppen ketten, adott lázcsillapítót illetve elpróbált a kádig vinni hűtőfürdőhöz . Nem is lett volna akkora nagy gond ha lemegy, de nem ment le.

3 napig 39.5 alá nem ment, gondolkoztam hívok mentőt de nem tudom mit tudtak volna kezdeni velem.

5 nap után elkezdett lemenni viszont újra torokfajás és rendes szamárköhögéssel, nem múlt el szóval erre kaptam 10 napos antibiotikumot ami szép lassan elvitte . Tehát nem tudom mire számítsak a 3.-nál.

Az is ennyire rossz lesz, illetve ha megint annyira magas a lázam és az azzal járó dolgok miatt kihívhatom-e ilyen esetben a mentőt?

Nektek voltak ilyen mellékhatások az oltás után?

Köszi ha veszitek a fáradtdágot és elolvassátok!

Szép estét és egészséget mindenkinek!

(A 3. oltásom is pfizer lesz.)



2022. jan. 6. 23:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, de ez már hazárdírozás. Alig 5 hónap telt el az utolsó oltásod óta, de már szaladsz a harmadikért az omikron ellen, ami amúgy fele annyi nyűggel se járna, mint nálad az oltások. Ennél már csak az lenne szebb, ha kiderülne, hogy át is estél már a covidon🙄

A kérdésre meg nem lehet válaszolni, mert orosz rulett. Az előző oltási reakciókból nem lehet kiszámítani a következőt. Vagy jobb lesz, vagy sz.rabb. Ha szerencséd van, csak ennyi, ha nincs, akkor még jöhet egy jó kis élethosszig tartó mellékhatás is.

2022. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ilyenkor mentőt vagy a sürgősségi ügyeletet fel kell hívni. Ugyanis az ennyire magas és tartós láz úgy tudom, hogy citokinviharra is utalhat. Szóval nem hiszem, hogy játék.
2022. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy igazad van, jobb most meghalni a vakcináktól mint 80 évesen sok sok szenvedés után.
2022. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Erről kérdezted a haziorvosod? Ez elég extrém oltási reakció. Nem hinném, hogy szerencsés ha mi foglaltunk erről állást.

Oltás parti vagyok alapvetően, de ilyen előzményel lehet, hogy kihagynám a 3.-at, vagy kérnék sinopharmot.

2022. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj hogy ezek az oltások semmit nem érnek.

Ha egy kicsit is lenne hatása akkor nem kellene újabb és újabb oltásra szükség.

Vajon meddig fog ez még menni hogy mindíg kitalálnak az oltásra valamit csak hogy lehessen oltani.

2022. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
A sírhelyedet már elintézted a temetőben? Én azzal kezdenék a helyedben...
2022. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Huh,mindenképp beszélj a háziorvossal, már rég meg kellett volna tenned, az a napokig tartó magas láz nem normális mellékhatás. Én oltáspárti vagyok, de ilyen tapasztalatok után tuti, hogy a Pfizert nem adatnám be magamnak harmadszorra.
2022. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen tüneteid voltak, de se ügyeletet, se háziorvost nem kerestél. Te vak vagy, nem bátor, ahogy a vicc tartja. Nem gyanús neked, hogy a szervezeted szélsőségesen reagál a Pfizer oltásra? Ráadásul az a tendencia nálad, hogy a mellékhatások erősödnek, nem gyengülnek...
2022. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Nekem megvan mindhárom oltásom, de egyiktől sem lett semmi bajom.

Viszont Te a 2. Oltasnal is nagyon szenvedtel. Én sem értem minek adatod be akkor a 3.-at.

Amúgy szerintem nem az oltas okozza, csak felerősít bizonyos tüneteket. Inkább ne adás D be egyelore a 3. Oltást.

2022. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Ma van "holnap". A kérdező vajon azért nem válaszol, mert épp oltják...?
2022. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!