Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok arról az izraeli...

Mit gondoltok arról az izraeli "ötletről", hogy a koronavírus mindenkori aktuális variánsai ellen négyhavonta, azaz 4 havonta kellene oltakozni?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem őrület, és őrült ötlet! Felveszitek 4 havonta majd az oltást, ha úgy alakulna?



2022. jan. 11. 10:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
90%

“ szerintem a vércukrot ne keverjük ide. ”


Szerintem is hülyeség, csak idézem, de egyeseknek ez a magyarázata arra, hogy miért kellene szétoltatni magunkat, amikor az utóbbi 100 évben is életben maradtunk anélkül, hogy ennyire intenzíven kellett volna oltakozni.


De a többség szerint ez tök ok, hogy először csak 2, aztán csak ismétlés, aztán “ánemkellnegyedik”, de 2 hétre rá mégis, meg aztán kellene 4 havonta folyamatosan.


Szépen egy irányba megy az egész, amit már 2009 környékén megírtak azok a tróger konteósok.

2022. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
Most még négyhavonta, de jövőre már havonta lesz kötelező az oltás. Alakul ez, és az emberek még mindíg képtelenek gondolkodni.
2022. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
88%

Úgy látszik mégiscsak okoz függőséget:

[link]

2022. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
29%

#11

Ebben mi a meglepő? Ezelőtt is voltak sorozatos oltások.

(NEM azt mondom, hogy jó vagy nem jó, csak azt, hogy semmiképp nem új dolog.)

2022. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%

“ Ezelőtt is voltak sorozatos oltások.”


Aham. Mikor? Hol? 44 évemből 26 éve egyetlen oltást kaptam, önként mentem tetanuszért a rozsdás vassal köttetett ismeretségem után.


Előtte talán kaptam 18 meg 7 évesen kötelezőt.

Meg kisgyerekkorban a normál programot.


Ne hasonlítsuk ezt már az évi 4-5-höz, vagy még többhöz. Az influenzáért meg csak önként mentek a hívek. (Megjegyezném, hogy igazán 15 éve kapott el az influenza, akkor is csak 3 napra, a rokonságban akik meg mennek fél évente, ők minden influenzaszezonban 2 hetet vannak dögrováson)

2022. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
33%

#15

Magyarországon, több évtizede.

A csecsemőkori oltások is sorozatosak, de a "kullancs elleni", a veszettség elleni, a HPV elleni, az influenza elleni, a hepatitis elleni, stb is több dózisból áll és ismételni kell hogy tartós védettséget biztosítson.

Tehát ismét megkérdezem: mi abban a meglepő, hogy egy oltás nem 1 dózisból áll?


Az influenza nálam pl. több ismerősömnél is súlyos szövődményeket okozott (oltás nélkül), de most nem ez volt a téma, hanem hogy meglepő-e egy többdózisos oltás.

2022. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
29%

Az mit jelöljön, akit a munkahelye kötelez rá?

Én mérettem ellenanyag szintet a 2. Pfizer után 3 hónappal, de csak kíváncsiságból, mert már az első kettőt is 4 hónap különbséggel kaptam. A legmagasabb védettséget mutatta, úgyhogy még vártam 2 hónapot a harmadikkal.

Az influenza oltás is pont így működik. Minden szezonban új oltás van, az aktuálisan támadó változatok ellen. Az egyetlen különbség, hogy az influenza egy szezonális betegség, a covid meg nem az.

Én a szakmámból fakadóan fel voltam készülve erre, ergo nem ráz meg különösebben. Csak a 21. századi társadalom kicsit elkényelmesedett agyilag, azért lett ebből ilyen elhúzódó probléma.

2022. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

“ most nem ez volt a téma, hanem hogy meglepő-e egy többdózisos oltás.”


Nem, nem ez volt a kérdés. A kérdés az volt hogy mi a véleményünk arról, hogy KELLENE, 4-5 havonta oltani.


Gondlom a kellene szó vagy a kötelezőt, vagy a valamilyen módon rákényszerítést jelentené.


A többivel meg mellébeszélsz, mivel a véges számú ismétlése a gyerekkori oltásoknak semmi köze a mostani végeláthatatlan rendszeres oltásoknak.

Az influenza és kullancs nem volt sem kötelező, sem kényszert nem alkalmaztak.


Ennyi köze az inzulinnak lenne a témához.


“ mi abban a meglepő, hogy egy oltás nem 1 dózisból áll?”


Így lehet egy kérdés eleve hazugság. A jansenen kívül mindenki 2 dózis ígért.

Aztán 3at, de legyen a vége 5.

De itt nem erről van szó, hanem a megszámlálhatóan végtelenről (matematikai értelemben, ha ismered a fogalmat), aminek csak az utolsó kenet vet véget.

2022. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
61%
Aki lepontozta a 6-os válaszom, az fejtse ki hogy miért is nem?
2022. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
33%

#18

A kérdező kérdésére már korábban válaszoltam, a #11-es válaszolótól kérdeztem, hogy "Ebben mi a meglepő?", erre kezdtél reagálni.


"a mostani végeláthatatlan rendszeres oltásoknak."

Ja, arról lemaradtam hogy végtelen ideig kell oltani covid ellen, az utóbbi napokban nem sok hírt olvastam. Hol tették közzé ezt?

2022. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!