Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elromolhat egy szappan pl....

Elromolhat egy szappan pl. azért, mert régi?

Figyelt kérdés
Új lakásba költözés után találtunk egy rakás bontatlan szappant. Lejárt szavatosság. Nem igazán habzik. A habzás tényleg összefügg a tisztító hatással vagy csak lelkileg megnyugtató?

2022. jan. 16. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, ha nem habzik, nem is öli meg a vírusokat és bacikat
Ugyan, dehogy, nincs semmi összefüggés a habzás és a tisztítóhatás között.
Más, kifejtem lentebb.
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kemény a víz? Kemény vízben nehezebben habzik, mint lágy vízben.
2022. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szappan nem romlik meg .Hosszú évekig eltartható.
2022. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiszárad, de, ha elkezdet használni, újból normális állagú lesz.

Én amit észrevettem, hogy régebbi szappanoknak egy idő után elmegy az illata.

2022. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bárcsak vki olyan is válaszolna, aki netán valami tudomány hátteret mutatna hozzá!
2022. jan. 16. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" Bárcsak vki olyan is válaszolna, aki netán valami tudomány hátteret mutatna hozzá!"

Az első milyen hátteret mutatott?

2022. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Kifogy belőle az elem.
2022. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, jogos
2022. jan. 17. 23:25
 8/9 A kérdező kommentje:

És frissítés ide: vettem új szappant is, pedig még bőven van a régiből is, és az új habzik, nagyon is.


Ergo nem a víz túl kemény, vagy ha túl kemény is, az új szappan simán habzik rendesen.


A kérdésem még így is az, hogy jelent-e hatékonytalanságot a hab hiánya egy lejárt szavatosságú és nem habzó szappan esetében vagy nem romolhat el a szappan sosem? Akkor miért írtak rá felhasználhatósági időt?

2022. febr. 21. 23:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Az inkább minőségmegőrzési idő, nem? Az gyakorlatilag azt jelenti, hogy addig habzik, aztán már nem biztos.

Ha így nem szívesen használod fel, le is reszelheted, és használhatod mosószappanként. :)

2022. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!