Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan, aki vélhetőleg...

Van itt olyan, aki vélhetőleg tömegközlekedésen kapta el a koronavírust? Mennyi ennek most az esélye, hogy kötelező a maszk?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik, hogy értük menjek autóval, amikor leadják a kocsijukat műszakira és odavigyem őket ha kész. Azt mondják, ne szóljak bele az életükbe, lesz rajtuk 2 maszk, gumikesztyű, fertőtlenítő. Azt mondják, más is túléli. Ami oké, csak ha van más lehetőség, akkor miért nem fogadják el a jobbat?

2022. jan. 18. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevesen. Meg amúgy sem tudja az ember hol kapta el éppen.
2022. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én együtt élek a párommal, egy ágy, egy légtér, nem kapta el tőlem. Ezek után szerintem kicsi az esélye, pláne mindent betartva.
2022. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Az emberek nem tartják be rendesen a szabályokat, úgyhogy esély mindig van. Nyilván kisebb, mintha maszk nélkül, testközelben beszélgetnél valakivel, de akkor is esélyes megfertőződni a tömegközlekedésen. A textilmaszkok nem érnek sokat az omikronnal szemben, egyedül az ffp2 maszkok nyújthatnak nagyobb védelmet, de azt alig hordják.

Szorosan illeszkedő maszkkal és távolságtartással (legalább másfél méter) lehet csökkenteni a megfertőződés esélyét. Minél távolabb vagy, annál kevésbé fertőznek meg. Egy tömött buszon/villamoson szinte egymás ölében ülnek az emberek, és tekintve, hogy a textilmaszkot sokan még az orrukig sem húzzák fel, elég nagy a vírusexpozíció.

Én többnyire ablakot nyitok a buszon, amiért egyesek dühöngenek picit, de ez van. Mikor máskor, ha nem egy világjárvány kellős közepén?

Mindenesetre én még nem kaptam el a vírust, pedig szoktam tömegközlekedéssel utazni. Azt tanácsolom, hogy viselj ffp2 maszkot, kizárólag olyat, ami szorosan illeszkedik az arcodhoz (a szemüveg is véd valamennyire, ha szemüveges vagy), ha lehet mindig tartózkodj a busz vagy a villamos szélén, ahol kevesebb ember van. Ne ülj le, mert a vírus a gravitáció miatt lefelé hullik, így aki feletted épp beszélget vagy köhög az nagyobb eséllyel fertőz meg. Viselj kesztyűt, most úgyis hideg van. Ha nagyon sokan vannak a buszon, akkor lehetőség szerint keress egy olyan helyet, ahol az embereken ffp maszk van, és nyiss ablakot, vagy várd meg az újabb járatot, amire kevesebben szálltak fel. Én néha várok 2,3 járatot is (ha engedi az időm), ahol sokkal kevesebben vannak. Minél kevesebb az ember, annál kisebb a megfertőződés esélye. Soha ne nyúlt a szemedhez, orrodhoz és NE VEDD LE a maszkot a tömött villamoson, mert azonnal benyalhatod az ott keringő vírust. Otthon pedig az legyen az első, hogy alaposan (legalább 1 percig) megmosod szappannal a kezed, és alkoholos szájfertőtlenítővel kiöblíted a szádat (én Listerine-t szoktam használni).

Én már másfél éve utazok, igaz nem olyan gyakran, de ha ezeket betartod, akkor nem lehet nagy baj.

2022. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami szamit, hogy utazik e velunk egy legterben egy fertozott. Ha igen akkor attol fuggoen mennyi virust liheg ki (ez isneretlen) mennyi ideg utazik (jo esetben az utasok par megallo utan cserelodhetnenek, de nem ez a jellemzo) es visel e o es mi is maszkot.


Ha csak 10 perc fenn a bkv-n es mindenkin maszk van es tunetes beteg nem szall fel, akkor valoszinuleg nem fertozodhetnek meg. De ha bő fel orakat utaznak, osszenyomorgatva, es sokaknak log a maszkjuk, kohognek, taknyaznak, akkor siman. Foleg most a gyerekektol. Azokon ugyse ffp2 van, siman nem rendesen hordjak a maszkot, sokszor naluk alig egy hasmenes, egy hanyas vagy kis hasfajas, netan aprocska nathaszeru tunetek vannak es a fertotlenitgetest se tudjakugy betartani. Ergo ha suliidoben reggeli vagy delutani csucsban utaznak majd, akkor siman MOST benyalhatjak az omikront. A johir ez enyhebb...mar akinek.

2022. jan. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

3

Az orrod se felejtsd el kimosni, az a legveszélyesebb terület.

2022. jan. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5# Ez jó 😂 , de lehet csak kifelejtette, hogy oda orrspray használ.

Egy ismerősöm mesélt ilyenek, még az első, második hullám idején, kijött valahonnan fújta a sprayt, meg bekapott egy tantumverdet a torkára, de ő azóta már túljutott ezen az őrületen.

2022. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!