Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam a covidod, és két...

Elkaptam a covidod, és két napja 10 nap karantén után, negatív tesztel gyógyultnak nyílvánítottak, mégis köhögök, és hőemelkedésem van, hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Háromszor voltam beoltva.

2022. jan. 20. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Bakteriális felülfertőződés.
2022. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Poszt covidtol kezdve, bacin at, nem megbizhato tesztig barmi lehetseges. Probalj sokat inni, izzadni es vitaminokat szedni. Nekem oltas nelkul aprilisban 2 nap volt+ par napig kohogtem, hoemelkedesem 10 percig volt.

-napi 6000 mg c vitamin

-4000 NE D

-cink 45 mg

-napi 3 a hajamra szedett vitaminbol

-1 liter tea + 2 liter viz

-agymelegito, 2 takaro

Remelem valahogyan tudtam segiteni!

2022. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A karantén alatt szedtem antibiotikumot, 1000 mg C vitamint, D vitamint, Favipiravirt, ACC-t 600 mg-ot, multivitamint, minden nap ittam 3 liter teát.
2022. jan. 21. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy gyógyult, csak a Covid által vagy gyógyult. Lehet maradvány tünet, elkaphattál a legyengült immunrendszered miatt mást is, lehet egy felülfertőződés, stb.
2022. jan. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van más is a covidon kívűl 2-3 hétig sok embert lebetegít, szóval covid mellett azt is simán összeszedheted, vagy amit előzőek írtak..
2022. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 4 napig volt hatása azutan jobban lettem, majd visszafordult es 2 hete itthon vagyok. Arcüreg gyulladás lett belőle. Antibiotikum.
2022. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

7-es, ne írj marhaságokat!

1. Az oltás nem gyengíti az immunrendszert. Semmilyen oltás, a koronavírus elleni sem. Ha szerinted igen, akkor biztosan el is tudod magyarázni, ennek az élettani mechanizmusát! (Amennyiben mégsem, akkor ugye nem várod el tőlünk, hogy komolyan vegyük ezt az állításodat!)

2. 6-10 gramm C vitamint kb. 1 hét alatt kell bevenni, a felesleg így is kiürül, de legalább nem okoz vesekövet.


A kérdezőnek azt mondom, hogy nem feltétlenül gyógyult ki a COVID-ból attól, hogy a tesztje negatív. A szervezetének több idő kell, hogy kiheverje. Lehet felülfertőződés is, valóban, a szedett gyógyszerek között nincs antibiotikum, lehet, hogy az is kellene. A köhögés akár sokáig megmaradhat. (Én egyszer régen, jóval a COVID előtt egy influenza után még hónapokig köhögtem.)

Amúgy, lehet intermittáló vírusürítés is, ami azt jelenti, hogy egy negatív teszt után megint pozitív lesz, aztán később újra negatív...

Talán, a köhögés miatt, a környezeted védelmében csináltass még egy tesztet, akár gyógyszertári antigén tesztet, azt egyszerűbb kivitelezni, mint a PCR-t. Bár, a fertőzőképesség ilyenkor már igen kérdéses. Valószínűbb, hogy nem vagy az.

2022. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, csak most vettem észre, hogy mégis kaptál antibiotikumot. Akkor talán egyszerűen több idő kell a teljes gyógyuláshoz. (Vagy esetleg az antibiotikum nem volt hatásos a bacid ellen.)

A magam részéről, én, ha frissen gyógyultam volna ki a COVID-ból, biztos, hogy maszkot hordanék még kb. egy hétig ott is, ahol nincs előírva. A többiek védelmében.

2022. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Virus ellen nem müködik az antibiotikum
2022. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is az ellen kell szedni
2022. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!