Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 COVID oltással rendelkező...

2 COVID oltással rendelkező sorstársaim. Hogyan viselitek, hogy elvesztettük a védettségi igazolványunkat és az ahhoz tartozó jogainkat?

Figyelt kérdés
Hogyan reagáltok erre a helyzetre?

2022. jan. 23. 08:44
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

#28


"Az eü-t nem tudom, de a tanároknál ez konkrétan nem igaz: két oltás kötelező és nincs szó arról, hogy három. Az ország meg sokkal nagyobb problémákkal és megosztottsággal él együtt hosszú évek óta, mint ez az oltottsági kérdés, ez kismiska az egész politikai helyzethez képest. Ha politizálni akarsz, azt a politika rovatba tedd."


Január 14 Orbán Viktor bejelentette: "zöld utat kapott a 4. oltás, így tűnnek el a védettségi igazolványok. Már csak oltás után adnak ki védettségi igazolványt, aki csak átesett a betegségen, annak nem, szóval a védettségi igazolvány gyakorlatilag oltási igazolvánnyá módosul, ezt az kapja meg, akinek 3 oltása van, gyermekek esetében 2 is elég."


Ebből többen azt a következtetést vonjuk le, hogy a tanároknak kötelező a védettségi igazolás, tehát a 3. oltás.


Jól gondoljuk vagy tévedünk?

2022. jan. 23. 12:46
 32/40 anonim ***** válasza:
29%
Mi a fene baj van az oltással?
2022. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
29%
Nem kellett volna ezt a következtetést levonni, ez csak kombinálás. A tanároknak két oltás kötelező. Az, hogy az eddig megkövetelt 2 oltás és a védettségi kártya egybeesett, nem jelenti azt, hogy ha majd 3 oltás kell az oltási kártyához, akkor majd ugyanannyi kell a tanári munkához is. Nem a kártya megléte kötelező, hanem az előírt számú, az érvényes jogszabály szerinti két oltás.
2022. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Kedves 33-as hozzászóló.


Reméljük igazad van és nem kell a 3. oltás a tanításhoz.

2022. jan. 23. 13:21
 35/40 A kérdező kommentje:

#33

"Mi a fene baj van az oltással?"


Semmi.


Hiszen már megoldotta a világjárványt pedig még csak 9 milliárd adagot adtak be.

A beoltottak nem kapják el a fertőzést. Ha megkapják nem adják tovább és főleg nem halnak bele.Ha belehalnak akkor a mennybe kerülnek.

A 2 évvel ezelőtt kifejlesztett vakcina annyira jól működik, hogy az új vírus mutánsok ellen is ezt adják be.

Nincsenek mellékhatásai. Sem nekem, sem az ismerőseimnek.

Tízből kilenc politikus ezt ajánlja.


Mi baj lenne vele?

2022. jan. 23. 13:37
 36/40 anonim ***** válasza:
20%
#35 tudod jól amiket írtál mind kamu! De elkapja a vírust az is aki oltott csak nagyobb eséllyel lesz enyhébb a lefolyása. Tovább is adhatja. Ha olyan mellékbetegsége van belehalhat. Vannak mellékhatásai.
2022. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
29%
Azért írsz ilyen szándékosan lesarkítva, kérdező, mert pontosan tudod, hogy nincs igazad. A világjárvány elég rendesen oldódik "megfelé", lényegesen kevesebb a halálozás (a fertőzések száma nem számít). Senki nem állított olyat, hogy nem kapják meg, nem adják tovább, de jelentősen könnyebben átvészelik vele és kisebb mértékben terjesztik, mert kevesebb a vírusszámuk, lévén, hogy a szervezetükben már startra kész ellenanyag azonnal működésbe lép. Az eredeti vírus ellen találták ki a vakcinát, de nem egy tök más vírusról van szó, hogy arra ne legyen ráhatása. Nyilván idő az újra kifejleszteni, eddig az volt a bajotok, hogy túl gyorsan kihozták. Olyan elvárni, hogy ne legyen mellékhatása, lehetetlen, minden vegyi anyagnak van. Minden gyógyszernek is, csak épp nagyságrendileg jóval kevesebb és múlóbb, mint amilyen kárt, konkrétan életveszélyt el lehet hárítani vele. És ne a kisszámú ellenpéldára hivatkozzál, nem egyformán működik mindenki szervezete, és sokakban már benne volt a fertőzés, mikor megkapták. És 10-ből 9, de inkább 100-ból 99 virológus, immunológus, infektológus ezt ajánlja, teljesen függetlenül a politikai hovatartozásától.
2022. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%

"világjárvány elég rendesen oldódik "megfelé", lényegesen kevesebb a halálozás"


Ezt köszönd meg szépen nekünk, oltottaknak. Míg ti az ostoba tudatlanságotokkal csak hátraltattatok a munkát, addig az értelmesebbje tette a dolgát

2022. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
70%
38-as, neked komoly szövegértési problémád van! De nagyon komoly! Melyik mondatomban (37-es) van "ostoba tudatlanság"??? Melyik mondatom adta a legkisebb sejtetését is annak, hogy én oltatlan lennék??? (Az engem lepirosozó többiek bezzeg nem estek ilyen szövegértési hibába!)Vagy neked annyi tyúkeszed nincsen, hogy a 35-ösben, amit én cáfoltam, meglásd a szarkazmust?
2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Scream85 ***** válasza:
97%

Nyáron részben a kártya miatt vettem fel 2 oltást (és mert azt ígérték 2 elég lesz), viszont a kártyát azóta sem használtam sehol.

Amíg nem kötnek olyan drasztikusan dolgokat kártyához mint az élelmiszervásárlás, tömegközlekedés,stb. addig nem érzem hátrányát, mert amiket eddig korlátoztak a kártyával ( tömegrendezvények, szórakozóhelyek, éttermek,stb) ilyen helyekre amúgy sem jártam, szóval nekem eddig a kártya felesleges.

2022. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!