Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid (omikron) fertőzésből...

Covid (omikron) fertőzésből hány nap alatt gyógyultál meg? Hány napig volt pozitív a gyorsteszted?

Figyelt kérdés
Ha csak kicsit be van dugulva az orrom, az még tünetnek számít vagy már nem fertőzhetek?

2022. jan. 29. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam, 16 éves. 10 napig volt pozitív a teszt, orrfolyás volt 12 napig.


A legviccesebb, hogy hétfőn tesztelt itthon pozitívat először, gyerekorvos mondja 7 nap karantén, oké. Következő hétfőn hívom, hogy xy vagyok letelt a 7 nap. Egyből rávágta, hogy oké, küldi az igazolást, holnap mehet iskolába... Mondom ok, de nem gond, hogy ma reggel még erősen pozitív volt a teszt? Jó, akkor két nap múlva teszteljek újra. Az is pozitív volt. 11. napon lett negatív először. Az csütörtök volt, mondom, akkor pénteken még maradjon otthon, úgyhogy 2 hetet végül itthon volt.

Amúgy 2-szer oltott a gyerek.


Szerintem a 7 nap karantén kevés, simán fertőzhet még az ember.

2022. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Lehet, a 7 nap akkor működik, ha már több napja semmi tünet nincs. De ha egy nap 2x tüsszögök meg be van dugulva az orrom, az tünet vajon még?, ezen gondolkodom.
2022. jan. 29. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az meg tunet
2022. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tünetek mindig tovább tartanak, mint a fertőzőképes időszak, kiváltképp az orrfolyás.

Ha jól érzed magad, menj nyugodtan, maszkot viszont viselj.

2022. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 én már másnap jól éreztem magam, az íz és szaglásvesztés a 4. napon jött elő.
2022. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 7 nap szerintem is karcsú.
2022. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
10.nap a tünetek jelentkezése óta de még mindig nem érzem magam teljesnek.
2022. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerda reggel - lett a gyorstesztem, azota annyi tünetem van, mint egy közönséges nátha. Szoval orrfolyas, semmi egyéb.


Lehetseges h szombaton is - leszek?


Hasznalok allergodil orrsprayt.

2022. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!