Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért eshet nehezükre az...

Miért eshet nehezükre az embereknek maszkot hordani?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vannak ményelmetlen maszkok is de lehet válogatni bőven.
2022. febr. 1. 17:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én felemásul vagyok a maszkkal.


Egyfelől van egy enyhe asztmám (papírom van róla), ami miatt az esetek többségében fullaszt, csak ritkábban nem.

Illetve szemüveges vagyok, az FFP2-ben is párásodik hidegben. A többi maszkkal meg mindig párásodik, akár 20-25 fokban is.


Ellenben azokban az időszakokban, amikor hordani kell, kb harmada annyiszor vagyok beteg és ezekből se alakul ki elhúzódó hurutoskás köhögés. Amikor nincs maszkozás, gyakran kapok el valamit és sokszor jön a hurutos köhögés.

Én folyamatosan el vagyok merülve a gondolataimban, így előny, ha véletlen elmosolyodnék egymagamban, nem látszik.

2022. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
53%

Egyrészt, mert nem kényelmes. Nem ehhez vagyunk szokva és nem is ez a normális (hiába jönnek az ázsiai példával, az sem normális, hogy olyan rossz a levegőminőség, hogy maszkot kell miatta hordani).

Másrészt szerintem érdemben nem segít a "járvány" kezelésében. Egzakt módon valószínű, hogy csökkenti a fertőző képességet, de a nagy számok tengerében elveszik, tök mindegy, hogy kötelező-e vagy nem, semmit nem befolyásol a számokon. Svédországban sokáig nem kellett (de szerintem még most sem kötelező), mégsem haltak ki.

Harmadrészt pedig oké, hogy csökkenti a fertőzést, de mellette kreál egy másik problémát. Az hülyeség, hogy nem lehet benne levegőt kapni, de biztos, hogy hosszútávon káros ugyan azon az átpárásodott anyagon keresztül lélegezni. Persze lehetne cserélgetni óránként, csak ezzel senki nem fog foglalkozni, mert a többséget nem érdekli és anyagilag is megterhelő lehet. Szóval oké, hogy így esetleg kevesebb lesz a covidos, de majd lesz több egyéb légúti megbetegedés. És ha önzőség, ha nem, én nem szeretnék "csak hurutos köhögést", hogy megvédhessem Marikát a koronavírustól. Oltassa be magát vagy #maradjonotthon, ha fél.

2022. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
28%
Másfél éve dolgozom ffp2-es maszkban, van, hogy 10 órát van rajtam, közben 3x10 perc szünettel. Nincs tőle semmi bajom ( kapok levegőt, nem szédülök, nem macerálja a bőröm stb) , max a fülem fáj egy idő után. Értem én, hogy van aki nehezebben viseli, de azért ennyi hisztikirályt...
2022. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
68%
Mert tök felesleges. Az omikron ellen úgyse véd, azt mindenki elkapja, mindegy, hogy be van-e oltva. Az EU szigorít, Ausztriában ugye mindenkinek kötelező az oltás, Magyarországon hamarosan 3 oltás kell a védettségihez. Mindeközben Angliában hó végére MINDEN korlátozást eltörölnek, annak se kell karanténba vonulnia, akinek pozitív a tesztje, sőt az egészségügyisek kötelező oltását is visszavonják. Nem hinném, hogy magyarázni kell, hogy mért vonzóbb a normális élet mindenkinek. A maszk nem a normális élet része.
2022. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!