Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért eshet nehezükre az...

Miért eshet nehezükre az embereknek maszkot hordani?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vannak ményelmetlen maszkok is de lehet válogatni bőven.
2022. febr. 1. 17:31
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Kényelmetlen*
2022. febr. 1. 17:31
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Csokken a tiszta friss levegohoz jutas.
2022. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
25%
Mert a legtöbbjük azt hiszik, hogy átjut a vírus a maszkon, mert a vírus kisebb mint a maszkon található lyukak. Nekem ezt mondta az egyik járvány szkeptikus ismerősöm.
2022. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Marhaság, azért:

"Azért is, mert ezek a maszkok nem zártak (egyébként a sebészi maszkok sem), és ha kényelmetlenek, az ember folyamatosan az arcához nyúl, ami árthat."

[link]

"Soha ne húzd a sálat a szádra vagy az orrodra. Nagyon veszélyes lehet!"

[link]

"Why Masks Don't Work"

https://www.youtube.com/watch?v=3MKzKAzKCNk


"A maszk többet árt, mint használ?"

[link]

2022. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Pont leszarom ha bemegxek egy boltba, es rajtam van 10 percig azt kibirom, de napi 12 orakat madzkban lenni, es szivni a sajat elhasznalt levegodet baromira nem kellemes. Arrol nem is beszelve, hogy az arcbor befulled alatta es kiut a ragya. Szivem szerint sehol nem vennem fel, minek? Nem ved a maszk, nem ved az oltas... igyis ugyis atesik makd rajta mindenki, ki kevesebb tunettel, ki tobbel.
2022. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert szemuvegeskent semennyi levegot nem kapok kb benne, mert lezarja felul is a maszkot. Szemuveg nelkul sokkal tobb levego jut be, ugy nem lenne annyira veszes.
2022. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Én hordom, ahol kell, de őszintén mondom, több év után sem tudtam megkedvelni, konkrétan utálom. Szemüveges vagyok, a párásodás ellen még azóta sem találtam tökéletes megoldást, a szorosan illeszkedő FFP2-es maszk sem vált be ilyen szempontból. Ami még zavar, hogy befülled az arcom alatta, ami egy kicsit is melegebb hőmérsékletű helyen nagyon kellemetlen, a levegővétel sem esik jól. Kb. ennyi. Ott viselem, ahol nagyon muszáj.
2022. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Engem abszolút nem zavar a maszk, mivel a munkám nem kívánja meg annak használatát. De totál meg tudom érteni például az eladókat (pláne multinál, ahol még az sincs mint egy trafikban, hogy éppen 20 percig senki sem néz be), azért napi 8-10-12 órában maszkban lenni nem lehet kellemes.
2022. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem mellesleg a bőrt is kikezdi, bepállik alatta és kipattog
2022. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, el viselem nyilván ahol kötelező de alig várom hogy levehessem. Eleve nehezen kapol már levegőt a terhessegem miatt és akkor még a maszk is... Szerencse hogy a munkahelyemen nem kell hordani és igaz amit mások is írtak, nekem honapol óta hólyagos kiuteses az állam tőle...
2022. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!