Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Favipiravir-t szedni a 7.napotól?

Favipiravir-t szedni a 7.napotól?

Figyelt kérdés

Február 3-án kezdődött:

Láz, hidegrázás, torokfájás, fejfájás, szédelgés.


Sajnos a háziorvos nem volt elérhető, a helyettese pedig nem tudott felírni gyógyszert nekem, csak beutalt covid tesztre egy mentőállomásra, oda feb 6-án kaptam időpontot.


Pozitív lett.


Feb 6 óta viszont nincs lázam, nátha-szerű tünet, köhögés, enyhe torokfájás, kifulladás van.


Feb 7-én tudtam elèrni a háziorvost, aki teljesen rám bízta a Favipiravir-t.


Kértem, hogy írjon fel. Megtette. Ennyi. Semmit nem mondott.


Nem késő már nekem a 7. naptól elkezdeni szedni?


Nem csinál tüdœgyulladást meg ilyeneket?


Félek egy kicsit...



Köszönöm 🙏😕



2022. febr. 8. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon sok rossz tapasztalat van a favipiravir gyógyszerről, nem véletlen kérdezett rá az orvos, mindenki csak saját felelősségére szedje!


Az ivermectin sokkal jobb, de azt meg megtiltották az orvosoknak felírni, mert akkor nem kellene védőoltás sem, így kárba veszne a sok milliárd dolláros befektetés!



Ilyen helyzetben javasolt nagy dózisú C vitamin

D+K2

Cink


És ivermectin!!!


https://www.youtube.com/watch?v=Xal9IAs43mI

2022. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%
Favipiravir hatása kétséges, a 7. naptól szedése pláne értelmetlen. Célja a vírusok szaporodásának gátlása lenne, miután 7 napig engedted őket szaporodni ennek relevanciája nincs sok. Pl. az új, valóban hatásos antivirális szereket (molnupiravir, paxlovid) is 5 napig lehet az első tünettől. Az ivermectin teljesen hatástalan. Kizárólag tüneti terápiát javasolnék, esetleg D-vitamin szedése mellett. Állapotrosszabbodás esetén covid-ambulancián jelenj meg vizsgálatra, de úgy veszem ki a kérdésből már javul az állapotod.
2022. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!