Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Favipiravir és fogamzásgátló?

Favipiravir és fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Párom megbetegedett sajnos, így felírt neki az orvos Favipiravirt. Át lenne a kérdésem hogy én fogamzásgátlót szedek, tehát nem tervezünk gyermeket. Így is kell az óvszert? Tehet bennem valami rosszat a gyógyszer?

24/N



2021. nov. 25. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan hogy a viharban lenne a te fogamzásgátlódra bármilyen hatással a pasid által szedett gyógyszer???
2021. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem, de annyira rosszul nem lehet, hogyha tud szexelni. Akkor minek a gyogyszer? Sok mellekhatasa van, a semmire nem kell bevenni. Anyukamnak is felirta az orvos rutinbol, amikor covidos lett, nem szedte be, nem volt annyira szarul.
2021. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

"Tehet bennem valami rosszat a gyógyszer?"


Ha komolyan azt hiszed, hogy a párod által szedett gyógyszer hatással van a te általad szedett fogamzásgátló hatásosságára, akkor benned már semmi nem tehet rosszat...

2021. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Huuu B+. Hogy lehet valaki ennyire ostoba?
2021. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Ha utana olvasoo, a faviripavir-t allatkiserletek soran ugy talaltak hogy magzatkarosito hatasu. Ezert biztonsagi okbol eloiras hogy a kezeles alatt es utana 7 napig nem szabad teherbe esni. Sot olyan ferfitol sem szabad aki csak szedi. Ahogy a melke adott leirasban is benne van, ezert kell mindket felnek vedekezni hogy a terhesseg biztosan ne kovetkezzen be.


Ha a parod szedi, rad nem veszelyes a gyogyszer. De amig szedi vagy kerulitek a szexet vagy ovszert kell hasznalni.


Illetve kerlek ne azokra hallgassatok akik itt nevtelenul probalnak ravenni titeket hogy mit vegyetek be vagy mit nem. Hanem az orvosotok tanacsat kerjetek ki.

2021. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Egy értelmes válasz érkezett, az 5-ös, mégis az lett lepontozva.

A többi meg szégyelje magát, hogy egy fiatal lányt a földbe tipor, mert vette a fáradtságot és mert kérdezni.

A lényeg: azért kell dupla védekezés, hogy szinte 100% hogy ne történjen terhesség, mivel a gyógyszer elképzelhető hogy maguatkárosító hatású az állatkíserletek alapján. Ennyi. Szedni minél előbb kell, súlyos tünetek esetén már nem használ.

2021. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

6!


A kérdés az volt, lehet e hatassal rá és a fogamzásgátló tablettájára a férfi gyógyszere. Erre egyetlen helyes válasz a NEM.

2021. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

#7:

Kar hogy a szemed nem szurja ki, hogy a lepontozott valaszomban az altalad hianyolt valasz is benne van feketen-feheren.


Akkor ezek szerint #5-ben azert lettem lepontozva mert egy kicsit bovebb informaciot kivantam atadni. Hogy esetleg a kerdezo is jobban ertse.


Megmondom oszinten egyre jobban megy el a kedvem barkinek is onzetlenul segiteni itt a GYK-n, mert az az erzesem az utibbi idoben itt is az idiotak kezdik atvenni a "hatalmat" es kiszoritva az onzetlen segito szandekot.

2021. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

8!


Kedveském, a válaszodban az az egy mondat volt értelmes, a többi baromság, a témához semmi köze.

2021. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

9#

Kar hogy nincs igazad.

A kerdezo afelol is erdeklodott hogy most a parjanak is kell-e ovszer.


Ha a gyogyszer melle adott hasznalati utmutatot ismerned es nem csak okoskodnal. Akkor tudnad miert kerdezi. Mert ott van leirva hogy a gyogyszer szedese alatt mindket felnek vedejezni KELL.


Igy azt hogy errol a doligrol irtam szerintem pont hogy helye van a valaszadasban, mivel a kerdezo a szezont kicsit keveri a fazonnak.


De nyugidtan ragaszkodj ahhoz hogy hulye valaszt adtam. Tevedest ugysem divat elismerni. Csak magadat jaratod le nagy nyilvanissag elot.

Es elvezkedj hogy itelkezhetsz... nagy asz vagy :)

2021. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!