Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fontos! Tüszös mandulagyulladá...

Fontos! Tüszös mandulagyulladásom van és nagyon fáj a torkom. Vmi hatásos módszer ellene?

Figyelt kérdés

off: ma 1 hete hogy rossz lett a közérzetem fáj a torkom és bedagadt mind2 szemem. Elmentem hétfőn háziorvoshoz, aki szerdáig írt ki. aztmoindta egyszerű megfázás, ezzel nem kell sokáig otthon maradnom és nemszeretné ha lemaradnék(vagyis azthitte sztem h szimulálok és nemakarok suliba menni) annyi volt a vizsgálat hogy kislámpával belevilágított a számba, meghallgatta a hátam, felirta a gyógyszereket. örültem h jujj dejó szerdára el is múlik, mehetek suliba.. de nem. egyre rosszabbul lettem, szerdán visszamentünk anyummal hozzá. u. úgy kislámpával a torkom megnézte és aztmondta h még szebb mint volt, nem olyan piros. ja és előző nap este piros pöttyök jelentek meg a fejemen, nyakamon amik viszkettek. azokra se mondott semmit, csak h szép az arcom. aznap este csak nyögtem, szédültem fájt a hasam és anyum mondta h ő ezt nembírja, bevisz az ügyeletre egy másik orvashoz. ő rendesen megvizsgált belenézett a torkomba NEM zseblámpával hanem azzal a kanálszerűvel, megnyomkodta a duzzadt nyirokcsomóim. anyum mondta h a háziorvosom csak annyit mondott h megfáztam és szép a torkom.mire a doki: ja és a doktornő nemmondta h egy nagyoncsúnya tüszösmandula gyulladása van?:O írt fel antibiotikumot is normaflort strepfent. másnap reggelre a kiütések már a hasamon és hátamon is jelen voltak. elmentünk bőrgyógyászatra és befektettek a kórházba egy infúzióra. a kiütéseim eltüntek, közérzet jobb, szédülés nincs.


on: nagyon fáj a torkom. a nyirokcsomóim kevésbé duzzadtak, de nyelni nembirok. nemszedhetek minden gyógyszert mert még megfigyelés alatt vagyok az alergiával kapcsolatban és hétfőn megyek vérvételre. A nyelés fájdalmai a legrosszabbak, a fülem legbelül fáj. étvágytalan vagyok. ma 1-2 falatot ettem. pirított zsemlének a feléből 2 falatot kb a gyógyszer miatt, hogy mégse éhgyomorral vegyem be. a torkommal mit csináljak? nagyon elvagyok keseredve. bocsi h hosszúra sikeredett..

16/L


2010. szept. 11. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

ha meggyógyultál válts háziorvost :S


most mézes, ciromos tea, sok

krémlevesek langyosan, azt le is birod nyelni és jó a torkodnak is

meleg tej

esetleg jó híg tejbegríz

turmixok gyümölcsből + joghurtból


és kamilla vagy cickafarkfű tea

2010. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm


mindenféleképp váltani fogok háziorvost.. eddig szerettem oda járni, de most nagyon megutáltam.

2010. szept. 12. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!