Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi miatt van, hogy én betegen...

Mi miatt van, hogy én betegen sohasem vagyok gyenge, levert, álmos?

Figyelt kérdés

Gyakran vagyok náthás és általában nem 3 napos, de sohasem vagyok gyenge, levert vagy álmos. Most COVID-os voltam, a 2., 3. napon talán jól esett ülni és mintha picit fárasztó lett volna a mosogatás, de nem egyértelműen.


Gyenge az immunrendszerem, gyengébben reagál a bajokra, mint kellene? Ha igen, akkor ezzel mit lehet kezdeni?


Oltás után amúgy például életemben nem voltam se gyenge, se levert, se álmos. COVID ellen kaptam 3-at, azoktól se, influenza ellen kaptam néha, attól se, amelyik gyerekkorira emlékszem, attól se.


2022. febr. 21. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy ez azt jelenti, hogy "gyengébben" reagálna az immunrendszered. Nem vagyunk egyformák, van akit egy kissebb nátha/fertőzés is megvisel, van akit egy tüdőgyulladás sem nagyon.


A betegségek esetén érdemes azért többet pihenned akkor is, ha nem érzed magad kifejezetten fáradtnak. Sokan épp ezért nem vesznek észre egy komolyabb betegséget, és emiatt "lábon kihordják" (akár egy tüdőgyulladást is) de ez a későbbiekben akár komoly problémákat is okozhat.


Immunerősítés céljából - ha még nem szedsz - akkor én javasolnék C,D vitamint mindenképp, mellé cinket, magnéziumot.

2022. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is a lábon kihordós fajta vagyok. Ráadásul reflux miatt krákogok, ritkábban köhögök, gyakran váladékos a torkom és az orromra is használok orrspray-t (ez a száraz otthoni levegő miatt se árt). Ja és a torkom is szokott fájni olykor pár órán át. Emiatt simán előfordult, hogy nem vettem észre induló náthát.



A tüdőgyulladást ne is mondd, azóta, hogy ismerősömnek volt tünetmentes tüdőgyulladása, ettől félek.

2022. febr. 21. 13:20
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Mert kemény vagy, mint a vídia.
2022. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rohadt jó érzés brutálsokszor 2 hétig náthásnak lenni, de köszi.
2022. febr. 21. 13:29
 5/12 anonim ***** válasza:
én is orrcsepp függő vok 20 éve
2022. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A nyálkahártyalohasztó tesz függővé, a tengeri sós / sós vizes nem.
2022. febr. 21. 20:44
 7/12 anonim ***** válasza:
az nem nyitja ki
2022. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hú, pedig sokat segít. Orrspray függőségben már gondolom nem, de amúgy ég és föld. Csak a nazális ciklust érzem szerintem a kelleténél jobban, de ennyi, kapok levegőt.
2022. febr. 22. 10:28
 9/12 anonim ***** válasza:
:S az élet csupa szenvedés de így van rendjén
2022. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért kérlek a kérdésre is válaszoljatok. Én egyfajta immunhiányra gyanakszom magamnál. Higyjétek el, hogy szar dolog havonta elkapni valamit, lassan kikeveredni belőle és hónapokig szövődményekkel szenvedni. Igen, "cserében" sohasem vagyok levert betegen. Szuper.
2022. febr. 22. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!