Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy érezheti magát valaki...

Hogy érezheti magát valaki aki miatt egy másik ember megfertőződött és közvetve vagy közvetlenül bele is halt a fertőzésbe?

Figyelt kérdés
Ez engem nagyon érdekel, mert most a főnökasszonyom férje covidos, de ő már holnap jönni akar dolgozni. Háromszor oltott, megteheti ha nincsenek tünetei. Közel ülök hozzá, egy légtérben vagyunk, fél méterre tőle. Lehet már én is fertőző vagyok csak még nem tudom és a 81 éves anyukámnak átadtam már tegnap a vírust. Ezért kérdezem hogy mit gondolhat egy ilyen ember aki miatt esetleg meghalhat valaki?

2022. febr. 24. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Aki hisz a vírusban és nem oltja be magát min 3szor az az én szememben gyilkos
2022. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Ez van, be kell oltatnod magad és akkor vszeg nem halsz meg.


Egyébként most már nem tökmindegy? Kb mindenki el fogja kapni, aki eddig nem kapta el, ez tény.

2022. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Azt hogy használj maszkot, tartsd be a tisztasági dolgokat, és ennyi, ne fogd rá hogy pont tőle kaptad el.. A boltban is elkaphatod, vagy a buszon, vagy az utcán. Ugye nem gondolod komolyan hogy otthon fog ülni , és kiesni a munkából az akinek nem muszáj?
2022. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
És hogy mit gondol az aki tünetmentesen dolgozni megy: azt, hogy mindenkinek szíve joga felvenni az oltást hisztériázás helyett ha retteg.
2022. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Lassan már csak kétféle ember lesz: aki már elkapta és aki nem tud róla... Kivéve azt a párat, aki 2 éve bezárva él, nulla emberi kapcsolattal, ha egyáltalán létezik ilyen.
2022. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván nem lehet már a végtelenségig bezárkózni? ÉS akik pont emiatt halnak meg (pl. öngyilkosság a sok adósság miatt, stb.)? Influenzával is ugyanúgy tünetmentesen is lehet fertőzni, abba is belehalhat a másik. HPV ugyanez... Azok miatt mégsem aggódnak annyira az emberek. Kivédeni úgysem lehet, a boltban/buszon is elkaphatod és hazaviheted, ilyen az élet.
2022. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy bàrhol bàrmikor elkapható bàrmilyen fertőző betegség.Többet nem mondok mert ezt érteni kell.

Nyilvàn legyen az ember elővigyàzatos a lehetőségeihez mérten de bezàrkózàs és karanténozàs hosszútâvon nem működőképes.Az oltàs pedig semmire sem ad garanciât,ez van!

2022. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De itt éppen az a helyzet, hogy két éve itt van az országban a vírus és még eddig sem kaptam el egyszer sem, és anyukám sem, párom sem szerencsére. Oltott mindenki, de olyan hírek jönnek, hogy oltottan is meg lehet halni, főleg idősebb korban. Ráadásul főnökasszonyom szoros kontaktusban van a férjével aki beteg, mert ápolja, tehát ki van téve a megfertőződés veszélyének.
2022. febr. 25. 04:05
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
És honnan tudod, hogy a Lidl-ben a sorban előtted álló nincs-e kitéve? Elkaphatod ott is, igen, oltottan ugyanúgy, de nem kell ettől sem jobban félni, mint más betegségtől. Rettegni, hogy elkapod-e, mert elég nagy az esélye, hogy elkapod, nem tudod kivédeni, max. akkor tudnád, ha egy nagy műanyag gömbben élnél és abban gurulnál A-ból B-be. Az élet ilyen, vírusok és bacik vesznek minket körül, ezt el kell fogadni, eddig is így éltél.
2022. febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Jajj kérdező. A legegyszerübb, hogy ne add tovább, hogy nem találkozol az érintettekkel (anyáddal, munka társaiddal), ezt saját hatáskörben meg tudod valósítani, nem kell másokra mutogatni.

Mellesleg csak egy kérdés: hetvenvalahány év a várható élet tartam. Anyád efölött van. Mennyi az az életkor, amire azt mondod, hogy ok, anyád is, más is meghalhat? Értem én, hogy vekengö a gyászkulturánk, de te az élet rendjét challengeled.

2022. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!