Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy érezheti magát valaki...

Hogy érezheti magát valaki aki miatt egy másik ember megfertőződött és közvetve vagy közvetlenül bele is halt a fertőzésbe?

Figyelt kérdés
Ez engem nagyon érdekel, mert most a főnökasszonyom férje covidos, de ő már holnap jönni akar dolgozni. Háromszor oltott, megteheti ha nincsenek tünetei. Közel ülök hozzá, egy légtérben vagyunk, fél méterre tőle. Lehet már én is fertőző vagyok csak még nem tudom és a 81 éves anyukámnak átadtam már tegnap a vírust. Ezért kérdezem hogy mit gondolhat egy ilyen ember aki miatt esetleg meghalhat valaki?

2022. febr. 24. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám és anyósom is 70 feletti, vannak krónikus betegségeik is. Én is aggódtam értük, próbáltuk őket védeni a járványhullámok alatt. Elvileg nem kapták még el (bár ki tudja), 3 oltást kaptak. Nyilván rossz érzés lenne, ha pont tőlem kapnák el a vírust, ezért sem látogatom meg őket, ha tudom, hogy épp beteg vagyok. De ennél többet nem tudok tenni, ők is találkoznak más emberekkel, járnak boltba stb. Illetve annyit még megteszek, hogy rendszeresen veszek nekik D-vitamint és a lelkükre kötöm, hogy szedjék is. Ők maguk is azt mondják, hogy nem akarnak örökké bezárva élni és nem találkozni a családjukkal, barátaikkal, akkor mi értelme az életnek. A szeretet, az emberi kapcsolatok, a megszokott hétköznapi tevékenységek, napi aktivitás nagyon fontosak, sok idős embert ezek tartanak életben, ezek adnak nekik erőt és motivációt az élethez. Van egy pont, amin túl már nem érdemes erőlködni, mert többet veszítünk, mint amit nyerünk.
2022. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem csak a belső zavaros és beteg gondolkodási módodat vetíted ki másokra!


Pánik betegségben szenvedhetsz, amit megpróbálsz másokra kivetíteni!


Nincs bizonyítékod, hogy az a valaki "más" miatt kaptad el, mert lehet, hogy akár Te voltál az aki megfertőzted azt a másik embert!


Javaslom, ha ilyen gondolatok, félelmek gyötörnek, akkor fordulj egy pszichológushoz, mert a betegség durvább esete is felléphet nálad: nem mersz kimenni az utcára, mindenkire ellenségként tekintesz, esetleg ártani szeretnél azoknak akikről a tévképzeted szerint veszélyesek a számodra stb.


Próbáld időben kezelni a pánikbetegségedet, mielőtt teljesen elhatalmasodik rajtad!!!!

2022. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Annyira félünk ettől a sz.rtól, hogy közben 99.5% a gyógyulási arány, oltás előtt is kb ekkora volt az arány. Féljünk akkor attól is, hogy elüt egy részeg barom, hogy ledobnak egy boros üveget a tizedikről, miközben arra sétálsz, stb. Az a szomorú, hogy ennyire befolyásolhatóak az emberek, s mindent elhisznek, amit a média eléjük tálal.
2022. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Védekezem és nem véletlen, hogy még sosem kaptam el vásárlás közben sem a vírust. Buszon nem utazom, tömegbe nem megyek, ha egy boltból kilépek rögtön lefertőtlenítem a kezem, mert van nálam alkoholos fertőtlenítő. Ez elégséges a védekezéshez, valamint az hogy munkahelyen is vagy 25-ször megmosom a kezem. Tehát ha elkapok valamit most, az egyértelmű hogy kitől fogom kapni. Pánikbetegségtől pedig nem szenvedek, sosem volt ilyen betegségem, akkor dolgozni sem tudnék és gyógyszert kellene szednem. Reális félelem ha az ember közvetlen közelében van egy potenciális veszélyforrás, aki jelen esetben a főnököm. Nemcsak én tartok ettől, hanem a kollégám is, aki tud a dologról. Akkor ő is pánikbeteg és neki is pszichológus kell? Szerintem neked kell pszichológus, vagy egy zárt intézmény, hogy ne tudjál zaklatni másokat, mert itt éled ki a hatalmi mámorodat, mert máshogy nem tudsz kiemelkedni a tömegből.
2022. febr. 26. 05:38
 15/22 anonim ***** válasza:
82%
Attól nem félsz, hogy így teljesen leépül az immunrendszered? Ha nem vagy rendszeresen kitéve kórokozóknak + folyamatosan fertőtlenítesz, az nagyon káros! Utána egy kisebb fertőzést sem fog tudni kezelni a szervezeted, ez nem vicc!
2022. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező: a biztonság egy illúzió. Csinálsz amit akarsz, csak így szétcseszed az életed, és ami rosszabb, a miénket is. Éljél, arra van az élet... És gondoskodjál kevesebbet, a gondod is kevesebb lesz
2022. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Őszintén nagyon sajnállak. Ez amit csinálsz ezt már nem is igazán nevezném életnek. Ekkora pánikban akarod leélni a hátralevő életed? Szomorú idáig jutottunk :/
2022. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Logikailag is érthetetlen kérdező amit állítasz! Ezzel az erővel miért nem fertőtlenítesz le mindig mindent magad körül, vagy miért nem használsz az utcán gázálarcot?
2022. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ez a sok óvintézkedés egyáltalán nem megterhelő hidd el. Vírus előtt is vigyáztam nagyon a kézhigiéniára. Egy-egy alkalommal plusz fél perc ráfordítással megoldható. Nem volt még gond abból hogy "burokban élek", de így legalább táppénzre se kerülök, évek óta gyakorlatilag nem betegeskedtem. Cicáim vannak, ami azt feltételezi, hogy szoktam baktériumokkal, vírusokkal találkozni, mert ez elkerülhetetlen. Azzal hogy magamra vigyázok, vigyázok a szeretteimre is.
2022. febr. 27. 06:00
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Koronavírus előtt nem volt ezzel gond valakinek taknya nyála egybefolyt és bement dolgozni. Én sem mentem egyből táppénzre ha kapart a torkom. Kicsit tedd ezt félre. Amit lehet megtettél (be vagy oltva) . Innestöl kezdve meg a macskádtól is elkaphatja. Szóval élj egy kicsit mert rossz olvasni hogy szatyrot húztál a fejedre a világ elől. Ez nem igazán élet
2022. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!