Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek vége lesz valaha...

Szerintetek vége lesz valaha is már a COVID-19-nek? Vagy unokáink unokáinak unokái is még ezen fognak pörögni, és most csak a háború harsogja túl?

Figyelt kérdés

2022. márc. 11. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem vége lesz. Egyre gyengébb a vírus, egyre többen kapják el (tünetekkel vagy tünetmentesen), védettség alakul ki (akár az oltás, akár a betegségen átesés miatt). Szerintem ugyanolyanná fog szelídülni, mint a sima influenza. Amivel jó kis 40 fokos lázzal lehet ágyban fetrengeni, de aztán meggyógyulsz. (Vagy nem...)
2022. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, régen is legyőztek kórokozókat, ahhoz képest meg tudomány területén jóval fejlettebb manapság már minden. Pl. Calmete, Guerin, és lehetne sorolni a neveket.


Ha megnézed múlt századokban egy-egy járvány megszűnésében pl. jótékony államatyáknak is ugyanúgy része volt, mint ahogy az egészségügyi dolgozóknak pl. Florence Nightingale, mert fontosnak tartotta a terep rendezést, a higiéniát, a mocsár csapolást, magyarán felismerték, hogy bizonyos dolgokra szükség van, ahhoz, hogy a járvány ne terjedjen.

2022. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a mutációk mindig gyengébbek mint az alapvírus. 2-es vagyok.
2022. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

* Figyi, régen is legyőztek kórokozókat, pl. Calmete, Guerin és lehetne sorolni a neveket, ahhoz képest meg tudomány területén jóval fejlettebb manapság már minden.


Bocsánat javítom, mert ez így félreérthető volt.

2022. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesz vége szerintem. Együtt kell vele élni, ugyanúgy mint az influenzával, vagy bármi más szezonális betegséggel.
2022. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve van még egy félreérthető. Florence Nightingale, ő nem államatya volt, csak a gondolatmenetem előrébb járt.


Szóval Florence Nightingale nővér volt,de megreformálta az egészségügyet ő is. Ő a lámpás néni.

2022. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Éppen coviddal rohadok otthon, köhögöm fel a tüdőmből a cuccost... kurvára elegem van már. Sikerült elkapnom a deltát, most pedig az omikront...
2022. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Vége" nem igazán lesz, az influenzának sincs "vége" attól még, hogy a spanyolnátha szezonális megfázássá szelídült. Előbb vagy utóbb a covid is ilyen lesz, besimul a többi koronavírus-fertőzés közé.
2022. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem lesz még folytatás. Ha nem covid, akkor más, pl. megszökik egy veszélyes vírus valamelyik ukrán laboratóriumból. Egyre kevésbé hiszem, hogy valaha is normális életünk lesz.
2022. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az emberiségnek soha nem volt "normális" élete, mióta lemásztunk a fáról. :D

2022. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!