Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ukrajnában mik a kötelező...

Ukrajnában mik a kötelező gyermekkori oltások?

Figyelt kérdés
Interneten nem találtam információt róla.
2022. márc. 17. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon kevés oltás kötelező ott. Azért volt pár éve kanyarójárvány a gyerekek között.
2022. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek utaznak, és akkor nem félnek, de most, hogy mások háború elől menekülnek kevés pénzzel és 2 bőrönddel, tőlük rögtön félni kell....
2022. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz oroszul/ukránul (mint például én se) nem könnyű kideríteni, én ezt találtam:


[link]


Ez egy pénzügyi fenntarthatósági terv az ukrán nemzeti oltási programról, 2005-ből.


Ebben (a 15-16. oldalon) a tuberkulózis, kanyaró, rubeola, mumpsz, diftéria (torokgyík), pertussis (szamárköhögés), tetanusz, járványos gyermekbénulás (poliomyelitis), és a hepatitis-B elleni oltások szerepelnek. A jelenleg hatályos magyar oltási naptárhoz képest az ukrán programból hiányzik (vagy legalábbis 2005-ben hiányzott) a bárányhimlő, a tüdőgyulladást okozó Haemophilus és pneuomococcus baktériumok, és a HPV elleni oltás. (Ez utóbbi nálunk se volt még 2005-ben.)


Hogy milyen a tényleges átoltottság, az már más kérdés.

2022. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Van BP-esen ahol már kitört a mumsz járvány egy befogadóhelyen és kórházba is kerültek. A szülők elmondták hogy semmilyen oltásuk nincs a gyerekeknek.
2022. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

"BP-esen"

Ez mit jelent?

2022. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten,csak szerintem elírta.
2022. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!