Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek volt már enyhe kétoldali...

Kinek volt már enyhe kétoldali tüdőgyulladása?

Figyelt kérdés
2hete belázasodtam az elmúlt 2 nap után.Nátha,hurutos köhögés,izompanasz,szédülés van.Tegnap voltam kontrollon.Az orvos adott beutalót a tüdőgondozóba mert azt mondta be van enyhén gyulladva a tüdö mindkét oldalt.Kaptam antibiotikumot.Rettegek ,nem akarok kórházba kerülni.Van aki otthoni kezeléssel megússza otthon?

2022. ápr. 9. 03:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Munkatársam igen.

Nyugi, ameddig "enyhe" fázisban van, és antibiotikummal kezelhető, nincs mitől félned. Főleg, ha a szakorvos is csak gyógyszert adott, akkor tényleg nincs mitől félned. Ha komoly lenne, akkor most 39 fokos lázzal feküdnél félkábán.

Nekem súlyos, 80%-os kétoldali tüdőgyulladásom volt COVID idején, na, én bekerültem a kórházba. De túléltem, a tüdőm maradandó károsodás nélkül regenerálódott. Nem volt kellemes, de szteroiddal, antibiotikummal, meg pár nap oxigénmaszkkal (nem lélegeztetőgép!) megúsztam.

Ne félj! Még ha kórházba is kerülnél, akármilyen hitvány az egészségügy, egy enyhe, vagy közepes tüdőgyulladást simán tudnak kezelni.

Ha esetleg van véroxigénszint-mérőd, mérd meg az értékedet, ha 90 felett van, akkor nincs komoly baj. Ha a 95-öt eléri, akkor meg abszolút semmi okod a pánikra.

2022. ápr. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többször is volt tüdőgyulladásom, minden féle-fajta.

Soha nem kerültem kórházba vele, mindig elég volt otthon nyőgnöm 10 db antibiotikum, és fájdalom/lázcsillapító meg 39-40 fokos láz társaságában.

A legutóbbit (kb. 18 éves voltam) az orvos nem vette észre, csak anyukám csapott az asztalra, hogy biztos, hogy az van. Kaptam beutalót röntgenre, ami egyértelművé tette. (Annyira közel volt a szívemhez, hogy a dobogás miatt nem lehetett “hallani” sztetoszkóppal) 2 hetet voltam vele otthon, majd mikor visszamentem a dokihoz, kiderült, hogy szövődményként kaptam egy fincsi mellhártyagyulladást is, amivel ismét volt 2 hét pihenőm…

2022. ápr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Milyen tüneteid voltak és mivel kezeltek?
2022. ápr. 9. 07:26
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
#1 nem semmi, hogy túlélted a 80%-os tüdőgyuszit, grat! Sajnos apum nem élte túl a 75%-ost, szintén covidtól alakult ki nála.:(((
2022. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, és részvétem! :'(
2022. ápr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!