Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hiv szűrés eredményem a...

Hiv szűrés eredményem a határértek alatt van, ez már rossz hír?

Figyelt kérdés

Voltam a Synlabnál vérvételen, hogy meg nézzék hogy Hiv + vagyok-e..

Lázasan mentem, a torokom nagyon fájt, a mandulám is be volt gyulladva.. fel hívtak, és azt mondták hogy a határértéknél van, és így nem merik el küldeni az eredményt mint negativ, ezért el küldték egy másik laboratóriumba a vérem. Ez már rossz hír, vagy még lehet tutira negativ?


2022. máj. 4. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad nekik, hogy beteg voltál a vérvétel során? Ez befolyásolja az eredményt?
2022. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez az eljárás, egyelőre nem kell túlaggódni, persze én is megijednék kicsit. Azt nem tudom, hogy egy betegség mennyire befolyásolja az eredményt, de várd meg a másik eredményt és utána, ha valami nem stimmel, akkor csináltass mégegyet, amikor nem vagy beteg.
2022. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát ez akkor lehetne így, ha a synlab a fehérvérsejt számot nézi, ami ugye betegségek esetén amúgy is változó, nem hogy még hiv esetén.


Hiv esetében először jól lecsökken a számuk az ablakperiódus alatt/után, akkor szaporodik el nagymértékben a vírus a testben, ekkor produkálhatsz influenzaszerű tüneteket emiatt, mert az immunrendszered éppen hiányos. Ez később elmúlik és a fehérvérsejt szám kb. normalizálódik, amikor a szervezeted a vírus nagyszámú terjedését le tudja lassítani, utána sokáig kb normális értékek vannak évekig (tünetmentes szakasz) de folyamatosan csökken akkor is az ép fehérvérsejt szám, amikor meg a vírusos sejtekből ismét több lesz mint a fehérvérsejtekből, na akkor üt be az aids állapot.


Ezt csak felvilágosításként írtam, nem ijesztgetésnek. Szóval ha a synlab fehérvérsejtet néz (ezt neked kéne tudni hogy mit néztek) és te meg betegen mentél oda, akkor persze hogy nem egyértelmű ezt eldönteni, ezért konkrétan a vírust kell kimutatniuk a vérből ami miatt áll fenn szerintem az, hogy továbbküldték máshová megnézni ezt.


Nekem ez tűnik valószínűnek, de a legfőbb az, hogy nyugodj le, hamarosan biztos eredményt kapsz ha az van amit leírtam, ha tök más.


Apropó itt egy elég informatív angol videó erről amit most a kérdés miatt előkotortam, ott pontosabban elmondják a hiv fertőzés menetét mint én:

https://www.youtube.com/watch?v=5g1ijpBI6Dk

2022. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!