Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől függ, hogy a pszichiáter...

Mitől függ, hogy a pszichiáter mikor ír fel gyógyszert és mikor nem?

Figyelt kérdés

Elmentem rendelésre, mert évek óta húzódó problémáim vannak, egyre rosszabbá váltak a tünetek. Sokszor úgy érzem, nem bírom kontrollálni a tetteimet, magával ragad az öngyilkossági gondolathullám (nem tudnám megtenni, a legdurvább, amit csináltam a karmolálás, illetve kés hegyével karcolgatás volt, de azt sem mélyen, csak így a felszínt), a reménytelenség, elhagyatástól való félelem, néha pánikrohamokkal, rengeteg fóbiával, indulatkezelési bajokkal, dühkihoranásokkal. Súlyos önbizalomhiányom van. Sokszor generálok konfliktust, aminek az alapja mindig valamilyen önigazolás-keresés, de ha ezt nem kapom meg, robbanok és veszekedem, ez utóbbi főleg párkapcsolatban. Beilleszkedni is nehéz nekem, sokszor előjön ilyen szociális fóbia-szerűség is. A boldogtalanság, zsomorúság gyakran végigksírési napjaimt, egyre többet sírok, van hogy munka után hazajövök és egész délután egészen lefekvésig csak sírok.


Ennek ellenére az orvos nem írt fel semmilyen gyógyszert, sőt a diganózishoz is csak valami elég bagatell dolgot írt. Nagyon nem érzem jól magam.



2022. jún. 17. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzi, hogy indokolt a gyógyszer, akkor felírja. Ha nem érzi indokoltnak, nem írja fel. Ez nem csak a pszichiáterre, az összes orvosra igaz.
2022. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor rosszabbnak érezzük a helyzetet, mint amilyen valójában. Vannak orvosok, akik nem gyógyszerpártiak hanem egyéb megoldásokat, terápiákat részesítik előnyben, pl relaxálás, sport. Nekem is ilyen orvos kellett volna, nem aki azonnal agyig gyógyszerezett és függőt csinált belőlem. De ha kevésnek érzed a dokit, el lehet menni másikhoz, sőt többhöz is egymás után.
2022. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Öngyilkossági gondolatoknál nem ad gyógyszert? Jó kis sarlatán lehet.. Keress másik orvost, ez szart se ér.
2022. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!