Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tb-s pszichiáternél könnyen...

Tb-s pszichiáternél könnyen elküldenek terápiára vagy gyógyszert akarják majd mindenképpen erőltetni?

Figyelt kérdés
Szorongásom van és kaptam beutalót. Igazából tudom az okait, viszont egyedül nem tudom feloldani ezeket. Szorongásra eddig orbáncfű teát ittam, nagyjából bevált, semmit értelmét nem látom a gyógyszernek, mert tudom, hogy a problémámat nem oldják meg, az viszont már most sokat oldott a szorongásomon, hogy kaptam beutalót és tudom végre valaki meghallgat, és nem maradok ebben az állapotban. Ugye nemet mondhatok a gyógyszerre, nem fognak erősködni?

2022. jún. 12. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs nagy gond, akkor csak pszichoterápiát javasol. De mivel ő orvos, így nagy valószínűséggel ír fel gyógyszert, ha szükségesnek látja.

Utána a te döntésed, hogy kiváltod-e, vagy keresel helyette egy jó pszichológust.

Ne feledd, nem a tünetet kell kezelni, hanem az okot megszüntetni.

Jobbulást!

2022. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ajánlott terápiát, gyógyszert írt rögtön. Pánikbetegségre. Szerintem a terápia nem fér bele az OEP költségvetésébe.
2022. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Most megnyugtattak a szavaid, sajnos gyerekkoromból anyám miatt elég sok negatív vélemény/élmény maradt meg a pszichiátriáról, és emiatt félek, mert még sose voltam ott, meg bizalmatlan vagyok, mert sok olyat hallani, hogy a tüneteket kezelik.
2022. jún. 12. 21:56
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Nem is kérdeztél rá, vagy említetted, hogy az segítene? Bár az durva, hogy pánikbetegségre nem ajánlottak. Sajnálom nagyon, hallottam már másokat is, hogy erre csak gyógyszert írtak. :(
2022. jún. 12. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

"semmit értelmét nem látom a gyógyszernek, mert tudom, hogy a problémámat nem oldják meg"

Ha te is szakmabeli vagy, miért nem választasz olyan kollégát, akiben megbízol? Akivel szemben nincs bizalmad, ahhoz fölöslegesen mész.

2022. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 azért nem látom értelmét, mert a szorongásomat gyerekkori dolgok okozzák, önbizalomhiány, félek a kudarctól, rosszul bírom a stresszt, állandóan magamat kritizálom. Ahogy tudom gyerekkori traumákat terápiával lehet kezelni effektíven. A fentiekre a gyógyszer nem hat. Az meg kimutatott statisztikailag, hogy mentális beteg szülők gyerekei bizalmatlanabbak a gyógyszerekkel.

És te egyébként szakmabeli vagy, hogy jobban tudd látatlanban, hogy egy szorongó embernek mi kell és mi nem?

2022. jún. 12. 22:07
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 amúgy az a vicc, hogy általában szerintem senki nem ad senkinek előre bizalmat. Vicces lenne, ha vakon bárkiben is megbíznál. Ha azt mondja az orvos, hogy ugorjál a kútba, akkor te beleugrasz?

Pszichológusnál se úgy van, hogy általában elsőre ki van építve a bizalom...

2022. jún. 12. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:

"jobban tudd látatlanban, hogy egy szorongó embernek mi kell és mi nem"

Hol írtam, hogy jobban tudom? Te írod, hogy jobban tudod, mi jó meg mi nem, mint a szakemberek.

2022. jún. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszert ad 10 perc alatt. Jobb is mint a terápiás bohóckodás.
2022. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Update:

Kaptam antidepit. Elmagyarázta, hogy miért jó, miért csak ezt kapom szorongásra. Kicsit kutakodtam neten én is, aztán így meggyőzött, főleg, hogy nem valami durva szert kaptam, ami függőséget okoz vagy leszedál.

Aztán terápiát nem említette, mint ahogy sejtettem és én kérdeztem rá, aztán elég lelkesen felírták azt is, hogy kérjek időpontot.:D

#9 az orvosom mondta, hogy a gyógyszer+terápia kombó a leghatásosabb. :D A gyógyszer csak mankó kb.

2022. jún. 14. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!