Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet agyhártyagyulladás...

Ez lehet agyhártyagyulladás vagy mitől van ez?

Figyelt kérdés

Tegnap már éreztem a kimerültség jeleit, ma reggel még elmentem edzőterembe ahol letoltam 5 kilómétert a futópadon, és csak miután hazaértem kezdtem el rosszul lenni. Erős fejfájásom lett (nem jellemző rám, nem vagyok fejfájós), megmértem a lázamat és felszökött 38 fokra. Azóta lüktet a fejem és a láz sem csillapodik. Zavartságot és nyakmerevséget nem igazán érzek, de amint felállok az ágyból, rögtön elszédülök és minden lépésnél azt érzem, hogy össze fogok esni. Az az érdekes, hogy bár 38 fokot mutat a lázmérő, nem is fázok, vagyis nincsenek tipikus lázra utaló jelek, mint a remegés.


Szerintetek feküdjem ki vagy menjek a sürgősségire, hogy megvizsgáljanak?


2022. júl. 9. 21:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és kicsit hányingerem is van, de nem hánytam.
2022. júl. 9. 21:27
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért sem gyanítom a fertőzést, mert nincsenek megnagyobbodva a nyirokcsomóim, és nincsenek megfázásos tüneteim sem.
2022. júl. 9. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem agyhartyagyulladas, influenza, vagy covid, egyeb virusfertőzés. Vegyél egy covid teszted, tesztelj. Pihenj igyal sok folyadékot, 38 fok nem igazan magas láz, de ha nem vagy hozzaszokva szédülést okozhat. Nagy dozisu C es D vitamin, sok tea/víz, 2-3 liter legalabb. Ha éjszakára zavar ez az erzes vegyel be lázcsillapítót, de en ezt a hőt még nem feltétlen csillapítanam. A sürgősségin ezzel kiröhögnek, ez egyatalan nem sűrgős eset.
2022. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem covid, csináltam antigént.
2022. júl. 9. 21:34
 5/8 A kérdező kommentje:
"A sürgősségin kiröhögnek" hát jó, az viszont már nem vicces, amikor valaki szellemileg fogyatékosság válik, mert későn diagnosztizálták. Nem vagyok az az ijedős fajta, nekem a hányinger+nem múló fejfájás+láz kombináció gyanús.
2022. júl. 9. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyanusan bélrendszeri/gyomor vírusos fertőzés. Igyal egy kis normaflort is a vitaminok melle. De ha nem hiszel nekem hivd fel az ügyeletet, elfogjak mondani, hogy ennyivel feleslegesen mesz barhova. A legvaloszinubb valami egyszerű virusos fertőzés, ami kihat az emésztőrendszeredre. Az agyhartyagyulladas a legvalószinűtlenebb.
2022. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy lázcsillapító + egy hányinger elleni tabletta kellene. Sürgősségire tarkómerevséggel menj.
2022. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. júl. 9. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!