Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kollégiumba költözés előtt...

Kollégiumba költözés előtt beadatnátok/beadattátok az agyhártyagyulladás elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

A háziorvoshoz legutóbb csak gyógyszerfelírásért mentem és mikor megtudta, hogy szeptembertől egyetemista leszek és koleszba költözöm, elkezdett rábeszélni, hogy adassam be az agyhártyagyulladás elleni védőoltást, a C típusú ellenit mindenképp, de a B ellenit is ajánlja. Ugyanis ezeket kollégiumban el lehet kapni.

Én őszintén szólva erről nem is hallottam, meg az árukat is elég borsosnak találom.

Szerintetek érdemes beadatni? Ti kaptatok ilyen oltást?

19 L


2021. aug. 12. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Minek? Milyen hely ez ez ahol kollégiumba költözés előtt ilyet javasolnak? Mert kb. Afrikában tudom elképzelni.
2021. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírások szerint ajánlott zárt közösségekben élőknek. De én a gyakorlatban nem ismerek olyat, aki koli miatt beoltatta volna magát.
2021. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt én se értem, Budapestre költözöm, nem valami fejlődő országba.

Az igaz, hogy meglehetősen nagy kollégium (100+ fő lakik ott), közös konyhák meg mosdók vannak, de voltam ott, nem lezüllött a hely, figyelnek a higiéniára, szóval én nem látom, hogy ilyen nagy esély lenne erre a fertőzésre, mint amilyennek a háziorvosom elmondta

2021. aug. 12. 10:43
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Orvosként azt tudom mondani, hogy a háziorvosnak teljesen igaza van. Valóban ajánlott beadatni. Az agyhártyagyulladásnak meg semmi köze a higiéniához. Teljesen normális helyeken is el lehet kapni, ugyan baromi kicsi az esély a súlyos betegségre, de ha mégis kialakul akkor az halálos lehet.
2021. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként nagyon jó a háziorvosod!
2021. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Eleve nem értem az összefüggést a kollégium meg az oltás között. Más közösségben nem kapható el az agyhártyagyulladás? Vagy miért pont a koliba költözésnél merül ez fel?

Én is voltam kollégista eléggé züllött koliban is, (még külön fiú-lány mosdó se volt, 4 fős szobák, napi szinten széthányt folyosók, stb.), de fel sem merült, és senki nem mondta ott a koliban sem, hogy ilyen oltást ajánlottak volna előtte...

2021. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Álalános iskolai osztálytárs-barátnőm 15 évesen belehalt. A koleszben szedte össze :(
2021. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Először szerintem járj utána, hogy kicsi korodban a szüleid nem adatták-e be? Illetve ha igen, az meddig véd.

Én annak idején a lányomnak beadattam, de arra már nem emlékszem, meddig nyújt védettséget.

A gyerekorvos véleményét kértem ki akkor (kisebb járványgócok voltak), azt mondta, ő a saját gyerekét beoltja, mert úgy gondolja, a mai világban (ennek több, mint 20 éve), ha meg tudunk előzni egy olyan betegséget, aminek akár súlyos következménye lehet, akkor ezt érdemes kihasználni.

2021. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, végül a szüleimmel úgy döntöttünk, hogy beadatjuk a C típusú ellenit
2021. aug. 12. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Jó döntés.
2021. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!