Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID - mivel kezeljem magam?

COVID - mivel kezeljem magam?

Figyelt kérdés

A hétvégén betegedtem le, hétfőre már elmúltak a súlyosabb tünetek, de a köhögés és a taknyosság azóta is kitart. A tesztem pozitív lett, a háziorvos telefonon szobafogságra ítélt.

Érdemes szedni a szokásos, nátha és megfázás elleni szereket? Mik a tapasztalataitok, meddig tart ez az állapot?


2022. júl. 14. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Amikor coronás voltam én semmit nem szedtem rá, csal algopirint a láz miatt meg c vitamint, semmit nem is írtak fel, elmúlik magától.
2022. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak c és d vitamint szedtem nagyobb adagban, és sok folyaďék, pihi.


Gyors gyógyulást.

2022. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is amikor beteg voltam, nem szedtem semmit, a háziorvos nem találta indokoltnak a favipirivart se felírni. Mézes teát ittam, nekem az első 2 napig volt lázam, utána elmúlt, és már csak köhögtem és fájt a torkom. 1 hét alatt túl voltam rajta.
2022. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én már harmadjára vagyok covidos. Nekem a neocitran vált be a legjobban. Ez nem is vényköteles.

Ha valaki még beteg, a suprax (napi 2 szem) + a lázra az algopyrin (4 óránként egy fél szem) vált be a legjobban.

A torok kaparásra meg pluszban nagyon sok negró.

Az hogy meddig tart, az nem tudom mitől függ, én először 1,5 hónapig voltam beteg, másodjára pár napig, most meg egy hete tart, de már javuló félben vagyok (legalábbis remélem).

Jobbulást!

2022. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
favipiravirt.
2022. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nálam csak ez a takony és némi köhögés van, remélem hogy nem tart tovább, mint általában a hasonlók.
2022. júl. 14. 09:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kaptam rá, C és D vitamin megemelt adagban, (C vitamin napi 3x 1000 mg, D-ből meg 2 kapszula) + lázcsillapító főleg az első napon (39.3°C láz volt szinte folyamat). Emellett pihentem, aludtam (egyébként keveset alszom - napi 5 óra átlag) meg persze azért ettem meg főleg sok vizet ittam.

Nálam mondjuk csak kb. láz volt (2 napig), meg izomfájdalmak (izomlázszerű, fentről - lefelé haladt - lapockától - vádliig szó szerint - 2 hét), illetve 5. nap végén elment a szaglás - ízlelés de 8 nap után kezdett helyreállni.

A lényeg szerintem a fentiek, meg hogy azért nem kell besz*rni tőle, de azért oda kell figyelni rá. 39°C láz felett érdemes azért csillapítani a lázat. Ezen felül egy pulzoximéter nem árt, ha van a közelben, naponta párszor a szaturációt érdemes megmérni. Ha meg légszomj vagy nehézlégzés van, akkor mindenképp.

Ja és érdemes sűrűn szellőztetni, sőt most nyáron szerintem az ablak is nyitva maradhat (esetleg ha van udvar vagy erkély, akkor ha jobban vagy, érdemes kimenni levegőzni).

2022. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok, kimaradt (ha számít), nincs egyetlen oltásom sem.
2022. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Teljesen jól vagyok, a folyamatos orrfújást és a néha-néha köhögést leszámítva. Szellőztetek, sok folyadékot iszom (ma már sört is), szerintem múlik a dolog.
2022. júl. 14. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos C-vitamint, sok folyadékot (VIZET!!) javasolt!

2 hét vergődés, de kijön belőle az ember.

2022. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!