Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A bőröm folyamatosan hámlik,...

A bőröm folyamatosan hámlik, nem gomba nem ekcéma. Milyen megoldás lehet rá?

Figyelt kérdés

nagyon hámlik az ujjamon a bőr kizárólag itt máshol sehol sem viszont itt az összes ujjamat érinti. De egyáltalán nem viszket, nem fáj semmilyen érzés nincs csupán hámlik nagyon.

Kenem/kentem különböző krémekkel vitaminos, hidratáló, regeneráló stb de sajnos nem segített. Ez lassan 3 éve tart sajnos☹️.

Voltam bőrgyógyásznál, amit kizárt az a gomba, ekcéma felírt pár krémet de sajnos nem segített.

Nem tudom van-e valakinek esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata valamilyen javaslata mi lehet a probléma?



2022. aug. 27. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel bőrgyógyász is látta, itt laikusnak nem lenne mit keresnie. Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy stresszes életmód mellett gyakran kialakul gombás fertőzés és mivel a leírásban nem szerepelt, ezért javaslom az ecetes kezelést. Ételecet 3-4%-os, kézre cseppentve a kezek összedörzsölésével szétkenhető az ujjakon, magától felszárad és illata sem marad. Napi 1-2 alkalom segíteni szokott, a javulás pár napon belül jelentkezhet. Erősen kérdéses, hogy bőrgyógyász mennyire tudja kizárni a gomba lehetőségét, mivel a gomba laboratóriumi kitenyésztése nem megoldott.
2022. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiamnak a.mosogatószertől volt ez, váltottunk, és elmúlt.

Érdemes allergia vizsgálatot csináltatni, mert ha elhagyod, amire érzékeny vagy, elmúlhat ez is. Elég sok múlik az étkezésen, kevesen hiszik el, de már sok ilyet láttam.

2022. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Valószínűleg psoriasis. Sokaknak az oltás után jött elő.
2022. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!