Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi okozhatja a folyamatos...

Mi okozhatja a folyamatos hónapok óta tartó orrfolyást?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag egyik orrjáratban. Szerintem a nyálkahártyám túltermel... és átlátszó, színtelen, ragacsos váladék folyik belőle, minden fel órában, hónapok óta, ugyanannyi mennyiség. Döbbenet.

Nem szipkázok orrba, de volt egy 3-4 hónappal ezelőtti félresikerült buli, ahol viszont volt ilyen, és valószínűnek tartom, hogy ott történt valami felülfertőzés..

Orvos látott, coldastop, sós vizes orrmosás, és fluimucilt és 10 szemes antibiotikumot írt fel ( bár utóbbit hanyag módon szedtem és az orrmosást is később kezdtem el)

Semmi változás, de még csak enyhülés sem.

Olvastam, hogy alapbol termel a nyálkahartya valadekot, de nem ennyit és észrevétlenül lenyeli az ember.

Ötletek? Kicsit paráznék visszamenni, hátha van valaki aki érti ennek az okát.

Köszi.



2022. szept. 13. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj vissza, van orvosi titoktartás, ebből semmi bajod nem lesz!


Orr sprayt használsz? Nem alakult ki orr spray függőséged esetleg?


Amúgy egyik ismerősömnek orrplasztika műtét után alakult ki állandó orrfolyása.

2022. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet allergia is pl. lakásporra vagy hasonlóra, amivel minden nap ugyanannyit találkozol. lehet valamilyen post-covid tünet, arra is lehet próbálgatni hialuronsavas tengervizes orrsprayket (pl. Aliamare). Orrsövényferdülésed nincs?
2022. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Orrsprayt nem használtam soha, szóval nincs függőségem :D

De most akkor lehet kipróbálom.

Nincs orrsövényferdülésem.

2022. szept. 13. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!