Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltani vagy nem oltani? Termé...

Oltani vagy nem oltani? Természetesen covid.

Figyelt kérdés

Ha lehet a hülyézést, konteósozást, egyéb öncenzúrázásra kitalált töltelékszavakat mellőzzünk.

Ha valaki nem tud értelmesen érvek mentén vitázni az ha kérhetem ne is próbáljon proli módon.


Itt valószínűleg senki sem szakértők, de mégis mi vagyunk a célcsoport, tehát véleményem szerint abszolút rendben van a laikus vita. A szakértők is legtöbb esetben gyógyszerészek, akiknek a hitelességük már pusztán ebből fakadóan megkérdőjelezhető.


Azomban hogy ne menjen nagyon extrém és átláthatatlan irányokba a vita, néhány alapot lefektetek:

-a vakcina nem tartalmaz csipet

-a covid nem különösebben veszélyes a fiatal egészséges emberekre

-a vakcina nem egy világmegváltó csudijó szer aminél egyértelmű a dömtés: bizonyítottan nem véd meg mindenkit, és valakinél súlyosabb betegséget okoz mint maga a covid.

-ebben én a tapasztalatok miatt kételkedem, de tegyük fel, hogy van a vakcinának bizonyos fokú védő hatása.



2022. szept. 19. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Mindenki oltassa be magát.
Én beoltatnám magam, de ezt mindenki maga döntse el.
Senki se oltassa be magát, be kéne tiltani.
52 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Kimaradt a "nem oltatom be magam de ezt mindenki maga döntse el" opció.
2022. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek az 1-essel!


Mindenki saját maga döntse el, senkit se kényszerítsenek, senkitől se követeljék meg!!


NEM !

2022. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Eléggé egyoldalúra s sarkosra sikeredett a szavazás kiírása az oltás felé terelve a válaszokat és ez így nem korrekt!
2022. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Nem.


De be nem tiltanám, ha valaki nagyon akarja magának én nem vonnám meg tőle a mókát! Valamiből az orvosoknak, ápolóknak, politikusoknak, gyógyszerészeknek és a temetkezési vállalkozóknak is élniük kell! :)

2022. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy van-e önbecsülésed.


Ha van, akkor magad döntesz.


Ha nincs, akkor mások döntenek helyetted és te csont nélkül aláveted magad mások akaratának, utasításának - meg nem kérdőjelezve annak helyességét.

2022. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanazt akartam írni, mint az egyes. Engem nem érdekel, ki mit csinál, ha engem békén hagy.

Az alapjaiddal teljes mértékben egyetértek, ezért biztos, hogy nem oltatnék semmiképpen. Mióta átestem a covidon, végképp eszembe se jutna. Enyhe volt, a szervezetem bizonyított, simán legyőzi. Maga a mutáció is folyton gyengül, illetve, mivel már találkoztam vele, egyébként se lenne várható az elsőnél erősebb lefolyás. Egyáltalán nem értem azokat az egészséges embereket, akik enyhe/átlagos lefolyás után még oltatni akarnak. Minek? Nem tudom elképzelni, hogy ők influenza, tüdőgyulladás, meg minden egyéb ellen is minden évben oltatnak, pedig azok ellen is van oltás, és ugyanakkora az esélye(nullához közeli), hogy problémát okoznának, mint a covid. Sőt, influenzánál még nagyobb, mert ott nem olyan egyértelmű az enyhülés. Attól, hogy az egyik törzsön átesett, egy másik még okozhatNA neki gondot.

Szerintem az egyetlen józan döntés, hogy nem vállalok fölöslegesen kockázatot. Ahogy a covidom előtt nem jártam covid partikra, hogy mindenképpen elkapjam, hátha én leszek az az egy a nem veszélyeztetett X ezres csoportból, aki mégis belehal, oltatni se mentem, hogy hátha én leszek az az egy az X ezres csoporttól, akinek olyan oltási szövődménye lesz, ami egyébként "nem gyakori".

Így aztán elkaptam, túléltem, mint a korosztályom 99,9 százaléka. Az élet megy tovább.

"Ha valaki nem tud értelmesen vitázni, az kérem ne is próbáljon..." Szerintem erre ne nagyon számíts. Nézz át kicsit a többi oltásos kérdéshez 😉

2022. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem az egyetlen józan döntés, hogy nem vállalok fölöslegesen kockázatot."


Egyetértek!!

2022. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Gyakorlatilag akkor te most csak provokálsz...?
2022. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
#4-es Egyéb, már van 2, szerintem többet inkább már csak az influenzához hasonlóan veszélyeztetetteknek érdemes adni, de erről döntsön mindenki maga.
2022. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

1-es most nézem bakker :D

A mindenki maga döntse el opció is kimaradt. Sajnos ezen már nem tudok változtatni. Aki olyat gondol amit nem írtam bele az természetesen nyugodtan leírhatja.

2022. szept. 19. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!