Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomo megnagyobbodas...

Nyirokcsomo megnagyobbodas lehet begyulladt fül miatt?

Figyelt kérdés

Begyulladtak a fülbevaló miatt már egy ideje, pár hónapja már megvan nagyobbodva a nyirokcsomom, orvos látta, azt mondta nyirokcsomo csak, majd visszamegy, de nincs vele teendő mert nem fáj, elég kicsi, nem nő, és nincsen semmi bajom. Azt mondta, hogy van olyan hogy egy betegség vagy a fertőzés miatt megno a nyirokcsomo és nem megy utána teljesen vissza. Úgyis nekem osszebb ment csak nem teljesen vissza. Kevesebb mint 1 cm.

De csak most vettem észre hogy a fülem is bevan gyulladva a fülbevalóm miatt (ráadásul pandora...) es gondolkodom lehet az miatt és mivel folyamatosan gyulladasban volt ezért nem tudott visszamenni?

Szerintetek ez miatt lehet?

Kicsit megis vagyok fázva a héten, köhögök, torkom is fájt az elmúlt napokban és a fejem, fülem is. De tudom hogy nem attól van

Ötletek? Van miert aggódnom? Vegyem ki a fülbevalót amíg begyogyul hátha attól van? Menjek el UH-ra?



2022. okt. 11. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2022. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha be van gyulladva a füled és annak a nyirok lefolyásában van, akkor simán lehet amiatt.

A nyirokcsomók amúgy területeket gyűjtenek és láncszerűek. A fül bőr részének gyulladását a cimpa mögötti fogja elkapni. Ha az nagyon gyulladt, akkor eszkalálódhat lefele a nyakon az állszeglet környékén.

Hol van ez a csomó területileg? Ha a torok porcaid mellett, akkor nagy eséllyel torok fertőzés. Ha az állad alatt belül, az is lehet fertőzés, vagy esetleg fog probléma.


A jóindulatú nyirokcsomó általában lapos, ha felülről nyomod és keskeny, hosszúkás, ha oldalról. Ha kiálló, golyó alakú, az nem frankó. Nyilván UH tud biztosabbat mondani, de ők is ezt nézik, csak jóval pontosabban.

2022. okt. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Előzőhöz: ha tapintottál már lipómát, vagy a bőr alatt ilyen betokosodott furunkulust/pattanásos kelést, na valami olyasmi az áttétes nyirokcsomó. Kemény, golyó alakú, sokszor rögzült, összenő a környező szövetekkel és általában fájdalmatlan. Kicsit olyan testidegen.


A fájdalmas, lágy, mobilis, rugalmas, hosszúkás, széles, de lapos, az általában nem para.


Ha fenntartásaid vannak, menj el orvoshoz!

2022. okt. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hu, köszi nektek!

A bal oldalamon van, a nyakamon alul.

Mozgatható, és nwm is lehet érezni csak hogyha kicsit oldalra döntöm a fejem.

Pár hónapja még nagyobb volt de nemrég lejjebb ment, az jó jel nem?

Azt olvastam a limfoma tünete a kulcs csont feletti csomó inkább, nem? Meg hogy nagyon sok csomó van az ember szervezetében mindenhol és maga egy csomo nem jelent rákot. De kérek időpontot UH-ra akkor szerintem

2022. okt. 12. 06:17
 5/18 anonim ***** válasza:

Hol alul? Mekkora kb? Bőr alatti, vagy mélyebben?


[link]

2022. okt. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, menk el orvoshoz, ne az orvososodit játszó válaszolóval diagnosztizáltasd magad, aki elmondja, hogy milyen az áttét. Nekem évek óta van, golyószerű, nem lapos, alig elmozdítható kemény daganat a bőröm alatt, nem is egy. Zsírcsomók, semmilyen áttétről nincs szó.
2022. okt. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6-os, komoly szövegértési problémáid vannak. Javaslom az AblakZsiráf forgatását.
2022. okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Oke, megyek majd.

Nekem is van máshol is amugy, van egy hátul a nyakamnal, ami kemény és kb 1cm. Anno pattanás volt ott és kikapartam de nem jól es igy mindig visszano, de semmilyen baja nincsen, bőrgyógyász szerint benott pattanás, szóval nem aggódok, mert már hónapok óta megvan ezis es nem okoz semmilyen tünetet.

De majd akkor meglatogatom az UH-t is

2022. okt. 12. 19:35
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy az egyértelműen benőtt pattanás meg a lipóma, rákos nyirokcsomó lenne. Azt írtam, hogy ha egy nyirokcsomó olyan konzisztenciájú, mint ezek, az nem frankó.
2022. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem ott van ahol a Va

Az mi?

Bocsi nem értek hozzá

2022. okt. 12. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!