Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomo megnagyobbodas...

Nyirokcsomo megnagyobbodas lehet begyulladt fül miatt?

Figyelt kérdés

Begyulladtak a fülbevaló miatt már egy ideje, pár hónapja már megvan nagyobbodva a nyirokcsomom, orvos látta, azt mondta nyirokcsomo csak, majd visszamegy, de nincs vele teendő mert nem fáj, elég kicsi, nem nő, és nincsen semmi bajom. Azt mondta, hogy van olyan hogy egy betegség vagy a fertőzés miatt megno a nyirokcsomo és nem megy utána teljesen vissza. Úgyis nekem osszebb ment csak nem teljesen vissza. Kevesebb mint 1 cm.

De csak most vettem észre hogy a fülem is bevan gyulladva a fülbevalóm miatt (ráadásul pandora...) es gondolkodom lehet az miatt és mivel folyamatosan gyulladasban volt ezért nem tudott visszamenni?

Szerintetek ez miatt lehet?

Kicsit megis vagyok fázva a héten, köhögök, torkom is fájt az elmúlt napokban és a fejem, fülem is. De tudom hogy nem attól van

Ötletek? Van miert aggódnom? Vegyem ki a fülbevalót amíg begyogyul hátha attól van? Menjek el UH-ra?



2022. okt. 11. 20:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Kicsit megis vagyok fázva a héten, köhögök, torkom is fájt az elmúlt napokban és a fejem, fülem is. De tudom hogy nem attól van"

Honnan, ha nem értesz hozzá?

2022. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%

Felső posterior: főleg a tarkó alatti nyak és az SCM-től hátra felé eső bőrfelületet draineli, de mélység függő. Gyak. amit a képen sötétebb kékkel látsz és kb. fölötte, vagy átlósan felette helyezkedik el, azt gyűjti. Ritkább esetben a hajas bőr-t is drainelheti a halánték és a tarkó között.

Nekem is van ott egy nagyobb lapos, ami valószínűleg gyerekkori kullancs csípés, vagy ilyesmi miatt alakulhatott ki.

2022. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jajdejoo

Köszönöm szépen, akkor kicsit megnyugodtam


11: mert nem most alakult ki hanem pár hónapja, direkt elmentem vérvételre is ahol minden jó volt, 1* volt vorosversejtnel, alacsonyabb volt meg 1 a limfocitanal, ott meg magasabb egy kicsit. De semmi más, meg most ment lejjebb is, (koppkopp)eddig nagyobb volt, de nem is fáj meg nem is olyan mintha be lenne gyulladva jelenleg, ezért gondolom

2022. okt. 12. 22:15
 14/18 anonim ***** válasza:

A vérvétel minimálisan releváns a témában. UH-val tudnak találgatni jóindulatúság/rosszindulatúság kérdésben a méret arányai alapján, vékony tű mintavétellel pedig biztosat mondani. Az, hogy nekem hogy volt, nem jelent semmit. Hány éves vagy? Mi a nemed? Mennyire fehér a bőröd? Szubkután nyirokcsomóknál mindig felmerül a melanóma kérdése is, de kis esélyt látok rá.

Korod lényeges lenne. Gondolom fiatal vagy.

2022. okt. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a válaszoló direkt csinálja, melanoma, áttétek stb. Mondogassad még neki, sokat 🤣
2022. okt. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én csak a tényeket írom. Nyilván sokkal ritkább egy melanoma áttét, mint egy gyulladt, vagy korábban hirtelen megnőtt, ezért hegesedett nyirokcsomó megjelenése, főleg fiatalon, de azért a szubkután nyirokcsomókra nem lehet csak úgy ráfogni, hogy fertőzéstől reaktívak, mint a belső, torok/gége környéki nyirokcsomókra. Nem árt az óvatosság.
2022. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok

Ilyenről hogy melanoma áttét meg nem hallottam, sok rosszat olvastam a neten meg láttam videókat hogy limfoma, de náluk rengeteg másik tünet volt

2022. okt. 13. 09:51
 18/18 anonim ***** válasza:

19 évesen minimális az esélyed melanóma áttétre, szerintem. Valószínűleg limfómára is elég alacsony.

Egy kombinált nyaki, hasi UH viszont javasolt és akkor azon megmutatod és legalább sok minden mást is megnéznek. El tudsz menni magánban?

Budapesten tudok ajánlani jó magán radiológust.

2022. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!