Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza oltás felvétele...

Influenza oltás felvétele hogyan történik?

Figyelt kérdés
Elmegyek a háziorvoshoz, aki felírja receptre, kiváltom, és beadatom vele? Vagy hogy működik ez? Milyen fajtát lehet itt Magyarországon kérni?

2022. okt. 13. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
igen, pontosan így.
2022. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Szúrással.
2022. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha van az orvosodnál ampulla, akkor közli az árát (TAJ kártyára csak meghatározott időskorú, vagy egészségi állapota miatt veszélyeztetett embereknek ingyenes, meg gondolom orvosoknak, ápolónőknek, akik közvetlenül eü-ben dolgoznak - utóbbiaknak tán kötelező is lehet), te kifizeted, felhúzod az ingedet, lefújja fertőtlenítővel, felszívja a szérumot az ampullából a fecskendőbe beszúrja a tűt, benyomja a szérumot, majd kihúzza a tűt, ráteszi a vattát, és közli, hogy várj pár percet és mehetsz, meg esetleg, hogy az oltás beadása mennyibe került (főleg, ha ő szerezte be a vakcinát és nem vagy súlyosan veszélyeztetett).
2022. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Van ilyen a háziorvosnál.Menjél csak,ha eddig nem voltál beteg,akkor most az leszel.Te is megkapod a vírust .
2022. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Az oltást beadatni szokták, nem felvenni.
2022. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3-as: Köszönöm a választ. Nekem sajnos nem ingyenes. A Magyar gyártmányú 3Fluart nekem nem kell, a Vaxigrip Tetra-t szeretném felvenni.

4-es: Igen, megkapom az inaktivált vírust, ez a lényege az oltásnak.

5-ös: Akkor beadatni. Elnézést, rosszul fogalmaztam.

2022. okt. 13. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Igen, rosszul fogalmaztál, de nem baj. A félkegyelmű magyar állambácsi kezdte ezt a kifejezést, hogy "felvenni". Még magyarul sem tud. De nem csodálom, ha sokan átveszik.
2022. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Kérdező! Akkor kifizeted, elmész a rendelésére (államiba), viszed magaddal a szérumot (én vinném, az a biztos, akkor nem kell ott pénzezni), beszúratod, és kész.


Igazából a beadáshoz nem kell orvos, elég ápolónő vagy gyakorló orvostanhallgató is, aki tud beadni szurit.

2022. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
5: orvosok közötti belső kommunikációban hallottam már a felvenni igét is az oltás vonatkozásában, és igen, az oltakozni szót is, akármennyire is hülyén, rosszul és magyartalanul hangzik magyar nyelven...
2022. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Attól még olyan nincs....

2022. okt. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!