Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes mandulából másnak se...

Gennyes mandulából másnak se tenyésztettek ki bacit? Gócos mandulám, kiveszik majd, genny préselhető ki belőle, rengeteg góc tüntetem van.

Figyelt kérdés
De műtétig semmit nem kell vele elvileg csinálni, a bacit se tenyésztenek ki. Műtét után azért szoktak tenyészteni meg adni antibiotikumot? Kicsit aggaszt hogy addigra elmegy máshová esetleg.

2022. okt. 20. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak rezisztenciát alakítanának ki vele, ha most gyógyszereznének, mert az antibiotikum képtelen a góc minden részébe bejutni. Bízd magad az orvosodra, tudja, hogy mit csinál.
2022. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom persze igazad van teljesen, csak amiatt aggódom mert már így is sok bajom tőle és hosszú a műtéti várólista lehet csak jövőre kerülök sorra. Köszönöm a választ!
2022. okt. 21. 20:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs miért aggódnod, csak elektív beavatkozásokat halogatnak. Ha sürgős lenne, kivennék most is akár. Amúgy nem tudom elképzelni, hogy hogy nyomkodnak gennyet egy mandulából, mert én a sima nyelvlapocot sem viselem el. Vannak antiszeptikus szájvizek, azokkal lehet gargalizálni, ha aggódsz. Olcsó megoldás a hidrogén peroxid oldat a patikából. Jobbulást!
2022. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem minden ember egyforma, én saját mandulám meg tudom nyomni és nem ökölődök, köntaklencsét elsőre simán betettem szemembe kamaszként mert abszolút nem csukom be ha belenyúlok XD Mindenkinek más az ingerküszöbe, édesanyám képtelen betenni mert már ha rágondol becsukja a szemét, ugyanígy ha fogához nyúlnak ökölődik kb. Nekem tele volt egy ideje kövekkel mandulám és simán kiszedtem ökölődés nélkül.

Hát halogatás azért....ami nem életveszély az halogatják, nekem családban van daganatos rokon sajnos akit jelenleg még a várólistára sem tettek rá, pedig rosszindulatú a dolog mert sokadszorra újult ki és volt szövettan ahol kiderült hogy nem jóindulatú, de persze vannak sürgősebb esetek akik előkerülnek ettől még kétlem hogy egy rosszindulatú daganat ráér várni jövő évig... ugyanígy nem halok bele de pontosan tudom baktériumok és toxinjaik mit okoznak egy szervezetben hosszú távon, ha pl már rossz vérkép, durva neutropénia, fehérvérsejt hiány és emelkedett CRP áll fel valamint limfocita szám, számos szisztémás panasz akkor attól még hogy nem életveszély nem éppen tesz jót 3 hónapon át inkubálni magamban a bacikat mert ha nem is most ennyi idő alatt még bármit okozhat. A gócok rá tudnak menni szívre, vesére és sajna pont ez a jellemző hogy számos betegség azért lesz súlyosabb mert halogatják az Eü-ben, ami persze nem orvosok és dolgozók hibája abszolút de ettől még nem jó.

2022. okt. 22. 10:00
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha ki tudod nyomni a gennyet, akkor nem nagyobb a probléma, mintha egy pattanásod lenne. Kinyomod, lefertőtleníted, kész. Mandulakövek ellen is a gyakori, alapos fogmosás, antiszeptikus szájvízzel való öblögetéssel segít. Ha orvos vagy, ki is műtheted magadnak és akkor nem inkubálsz semmi olyat, amit nem akarsz.
2022. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát ezzel jó nagy butaságot mondtál na mindegy a pattanas és a gennyes mandula nem éppen ugyanaz xD. A mandulako és a genny pedig nem ugyanaz az utolsó mondatra meg inkább nem is reagálnék xDD
2022. okt. 22. 19:58
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Kifejthetnéd bővebben, az előző megjegyzésed annyira szakmai volt. 🙃
2022. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szakmai tanácsra hasonlóan szakmai válasz :) Tanácsaid alapján nem érzem úgy, hogy lenne értelme szakmai magyarázatnak. XD ( mandulából való genny kinyomkodása, és önmagán megtűrése.. Hát igen ezen a szinten nem szeretnék mikrobiológiáról, immunológiáról tanácskozni köszönöm.)
2022. okt. 23. 07:59
 9/12 A kérdező kommentje:
*megműtése
2022. okt. 23. 08:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahh nem tanácskozást szeretnék, hanem ha tanulmányt írnál. Nekem csak sok bajom volt manduláimmal, de az utóbbi időben már kezdek ura lenni a helyzetnek. A fertőtlenítést mindig írtam, ezt az "önmagán való megtűrést" nem tőlem olvastad.
2022. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!