Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor enyhén meg vagyok fázva, akkor sokkal energetikusabb vagyok?

Figyelt kérdés

Csak elgondolkodtam, miért lehet ez, mert akárkivel beszéltem, mind az ellenkezőjét mondja.

Arról van szó, hogy a megfázások (melyek viszonylag gyakoriak, de szerencsére enyhék nálam), főképp a levezető szakaszban, energikussá tesznek.

Fizikailag nem, csak szellemileg, tulajdonképpen elmúlik a napközbeni álmosság minden formája, és ilyenkor elég produktív tudok lenni.


Van még, aki tapasztalt ilyet? Esetleg tudunk valamit a hátteréről?



2022. okt. 24. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
2022. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Mit szoktál szedni enyhe megfázás esetén?
2022. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Vaahogy nehezen hihető a történeted. Kezdjük ott hogy nálad mi a megfázás? Orrfolyás? Vagy lázas ágynak dőlés? Nem mindegy mi a kiindulópont.
2022. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
A megfázás egyfajta gyulladás. Minden gyulladás egyfajta stressz. Minden stressz során ("harcolj, vagy menekülj" állapot) csak az agyad, valamint a kar-és lábizmaid képesek teljes kapacitással működni. Az agyad tehát felpörög, hogy a problémádat (találkozás a kardfogú tigrissel) meg tudd oldani.
2022. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!