Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lázgörcsöm volt? Mi volt ez?

Lázgörcsöm volt? Mi volt ez?

Figyelt kérdés

Tegnap haza küldtek a suliból kb. a 3. óra után, mert hőemelkedésem volt (37.8), illetve nagyon fájt a fejem, szédültem, sápadt voltam. (Tudjátok az ehhez járuló dolgok)

Estig vettem szépen a gyógyszereket, de esküszöm, hogy nem ment le a lázam, hanem csak lejjebb ment. Pl.: volt 39 fokos lázam és csak levitte 37-re.

Már inkább jéghideg vizzel borogattam magam. Este viszont nem tudtam aludni és késő este sorozatot néztem az ágyban betakarózva , melletem lázmérővel, gyógyszerekkel, vízzel, stb. Akkor a lázam 37.8 körül volt. Nagyon fáztam, de probáltam a figyelmem terelni, néztem tovább a sorit. Majd csak éreztem, hogy egyre és egyre jobban fázik a testem, és jobban didergek, ekkor már furcsáltam ezt, kikapcsoltam a sorit és megmértem a lázam, 39 volt. Mivel nem mertem már több gyógyszert bevenni ezért egy csomó hideg vizes ruhát tettem a fejemre, nyakamra, karomra és a csuklómra. Na itt meg már még jobban nagyon fáztam ezért pár perc múlva felültem és még mindig nagyon didergett, remegett az egész testem. De annyira, hogy én ilyet még videón se láttam. A fogaim vacogtak, a kezemim, főleg a lábaim nagyon inkább már remegetek a telefont sem tudtam tartani a kezemben, mert ráakartam keresni, hogy mitől van ez, mitcsináljak, de hát annyira nem ment, hogy már anyámat akartam felkelteni, el akartam indulni a szobájuk felé, de nem bírtam felállni mert nagyon-nagyon remegett a lábam, olyan volt mint egy epilepsziás roham. Inkább visszafeküdtem, vettem be gyógyszert, és tovább vizes ruháztam magam, közben imádkoztam, hogy ne legyen semmi bajom, mert annyira féltem. Kb. 15-20 percig remegtem (vagy görcsöltem) és aztán kezdett enyhűlni, majd elaludtam vizes rongyok között, és kb 2 óra múlva felkeltem éjszaka és leszedtem magamról a már nem hideg, hanem meleg rongyokat a testemről. Reggel elmeséltem anyámnak, gyanúsan mondta, hogy lehet lázgörcs volt.

Én nem tudom mi volt de tuttomal a babák szoktak lázgörcsöt kapni, én már tini vagyok.


2022. nov. 7. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt lázgörcsöm anno. 7 éves voltam, tehát nem csak babák kaphatnak lázgörcsöt. Nekem annyi maradt meg belőle hogy ezerrel kalapált a szívem, és halál félelmem volt.
2022. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem lázgörcs volt.

Mennyi gyógyszert vettél be? Meg minek bugyoláltad magad vizes ruhába?

2022. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem lázgörcs volt, hanem teljesen átlagos láz. Nem kell pánikolni. A láz pont ilyen. A szervezet reszketéssel termel hőt. A 39 fokos láz kellemetlen, de nem életveszélyes. És kifejezetten hasznos, mert magas hőfokon elpusztulnak a kórokozók. Valószínűleg ma már sokkal jobban vagy.
2022. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!