Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sokan mostanra miért tekintik...

Sokan mostanra miért tekintik valamiféle nagy hősnek az oltatlanokat?

Figyelt kérdés

2022. nov. 8. 11:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%

#10: Ezt jól benézted, mert én pont nem a politikai dolgok meg a konteók végett nem oltattam.

Kivártam, míg meglátom, hogy van-e eredménye, pozitív jellegű hatása az oltakozásnak, illetve hogy milyen mellékhatások jöhetnek ki.


Ez alapján mérlegeltem, láttam, hogy ha lehámozok mindenféle konteónak tűnő dolgot és csak a puszta tényeket nézem akkor nem éri meg oltatni.

Nem véd meg semmitől sem az oltás a covid esetében, mert nem működik. Egyik sem. A másik,hogy ezáltal bármilyen mellékhatásnak kiteszem magam feleslegesen (2.5 évig a covid-ot el sem kaptam, azóta meg legalább 1x meg volt, semmi különösebb gondot nem okozott), akkor inkább hagyom az egészet.

Tudtam, hogy jó döntést hozok, mára ez beigazolódott.

2022. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

#10! Pont ez az, hogy nem volt ellenjavallt a terheseknek SE! Ahogy senki másnak sem. Ha valaki józanul gondolkodik, akkor rövid úton eljut oda, hogy sohasem létezett olyan oltás, amit kivétel nélkül mindenki kaphat bármilyen betegséggel és terhesen is. Az, hogy ez kivétel, az abban az egy esetben lett volna logikus, ha lezárult kísérlettel bizonyított, hogy nem okoz gondot semmilyen alapbetegséggel rendelkezőnél, ami ugyebár nem volt.

#9

2022. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Pedig a hivatalos adatok mind elég látványosan alátámasztották hogy az oltások működtek, és a potenciális kockázatai több magyságrenddel elmaradnak a vírusfertőzés kockázataitól.

Ezek szerint akkor mégis bedőltél valami konteónak.

2022. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

#11! Ugyanígy vagyok. Aki nem látja, hogy az égvilágon semmitől nem védte meg az oltottakat, az egyszerűen vak.

Oltatlanul estem át rajta 2 hónapja. Enyhe lefolyás, nulla post covid. Oltott és oltatlan családtagjaim között semmi különbség nem volt a lefolyásában. Simán más betegségre vagyunk érzékenyebbek. Ugyanakkor láttam nem egy szétoltottat súlyos lefolyással, és még az oltás melkékhatásaival is szívtak. Mind megbánta.

#12

2022. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%

#13: Semmilyen adat nem bizonyítja (nem mellesleg úgy manipulálhatták végig mindet, ahogy akarták), sőt, pont nemrég jött ki hírként, hogy Amerikában kártalanítani akarják az emiatt elbocsátott dolgozókat, mivel kiderült, hogy a fertőzés továbbadásában semmilyen szerepet nem játszik az oltottság.


Nem kell ide semmilyen konteó, aki akarja/akarta az látja, hogy nem működnek a covid elleni vakcinák. Persze önmagad megnyugtatására jó, meg nehéz beismerni, ha téved az ember de ez van. Van olyan szituáció, amikor 7 milliárd emberből 5 milliárd téved és 2 nem.

2022. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
#13! Te dőltél be valaminek, ami ellentmond a saját szemednek.
2022. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

"Semmilyen adat nem bizonyítja (nem mellesleg úgy manipulálhatták végig mindet, ahogy akarták"

Tehát mégiscsak konteós vagy.

Lényegében tökéletesen bizonyítottad, amit leírtam a 10. kommentben, köszönöm!

2022. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

#17: Mi ebben a konteó?

Szerinted minden megbízható adat, csak mert rámondják. Szerintem meg nem.


Nekem az a megbízható adat, amit saját magam látok. Oltott ismerőseim szinte mind, kivétel nélkül rosszabbul, vagy ugyanúgy élte meg a covid-ot, mint én.

Ez tény, számomra valós adat.


Sajnos van olyan, aki meg is halt oltottként. Ez is tény számomra.


Sajnos olyan is van, akinek az oltás miatt vagy felerősödött meglévő betegsége vagy előjött olyan, ami eddig nem is volt. Ez tény, számomra valós adat.



Ezekben mi a konteó? Sokkal megbízhatóbb számomra, mint az, hogy valamilyen érdek szervezet feltesz valamilyen általuk készített statisztikát.

2022. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Hogy az anekdotikus érvelésnek (ami egy közismert érvelési hiba) hiszel inkább a valós tények helyett, sőt, csak úgy rámondod hogy manipuláltak, csak mert cáfolják amiben te hinni szeretnél. Egy az egyben konteós gondolkodásmód.


"Sajnos van olyan, aki meg is halt oltottként. Ez is tény számomra."

Ez pedig, ahogy arra szintén utaltam, a biológiai és egészségügyi tudatlanság példája. Ha tudnád, mit jelentene az oltás szó, hogyan működik, akkor ilyesmit nem képzelnél érvnek. Hisz a világ összes létező oltása dióhéjban annyit tesz, hogy a saját immunrendszered védekező mechanizmusait felkészíti már a tényleges fertőzés előtt. Nem pedig valami mágikus védőpajzsot von köréd, vagy nem is tudom mit képzeltél.

Nyilvánvaló, hogy lesz akinél jobban, lesz akinél kevésbé, és akinél egyáltalán nem hat, hisz ha valakinek eleve túl gyenge az immunrendszere, azt értelemszerűen hiába készíti fel előre egy oltás.

De pont ezért bármilyen oltás hatékonyságát csakis társadalmi szinten lehet vizsgálni úgy, hogy annak értelme is legyen, és pont ezért bukta bármilyen anekdotikus érvelés a témában. És látod, pont ezért mondtam hogy kell a konteós gondolkodásmód, és a témában való erős tudatlanság hogy hozzád hasonló következtetésre jusson valaki.

2022. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%

Tisztában vagyok az oltás mechanizmusával meg azzal, hogy nagyobb populációt érdemes nézni mindig. De nagyban is az látszódik, hogy nem ér semmit az oltás.


Arra akkor sincs bizonyíték/statisztika, hogy akinél oltottként nem volt durva lefolyás, annak az oltás garantálta azt.


Na látod, emiatt is vagy Te a konteós, mert reálisan gondolkodni nem tudsz csak elhiszed ha többen állítanak valamit.

2022. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!