Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS szétterjedt ótvaros...

SOS szétterjedt ótvaros fertőzéssel mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az arcom, a nyakam, a hátam, karom, mellkasom tele van apró váladékozó kis sebekkel, már nagyon rossz érzés. Kenegetem, de nem hasznàl semmi. Szerdára van időpontom a bőrgyógyászomhoz, csak az a baj, hogy folyamatosan jelennek meg az újabb kiütések, napközben veszem észre, hogy ahol reggel még nem volt, már van, éjszaka pedig még több jön elő.

Várjam ki a szerdát, vagy mit tudnék tenni?



2022. nov. 11. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fertőtleníteni kell. Lepedő, ágynemű és hálóruha valamint törülköző csere, mindet vagy magas hőmérsékleten kimosod holnap vagy fertőtleníted.

Jelenleg mivel "kenegeted" a sebeket? Remélem nem valami bephanten jellegű cuccal. Rendes fertőtlenítő kell rá, ha nincs otthon semmi ilyesmi akkor beállsz a kádba az otthon lévő legmagasabb alkoholtartalmú cuccal (pálinka, vodka, whisky) és magadon végigkened, semmit sem hagyva ki. Utána nem törülközöl hanem felveszed az új pizsomát és mész aludni, reggel ismétlés.

2022. nov. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol kaptad el? Nagyon fontos. Barhol beszerezheted, de lehet, hogy folyamatosan fertozodsz! Ha megengedheted magadnak dobd ki a fertozott ruhakat! Legjobb elegetni.../ Budapesten ezt nem tudom hogyan lehet megoldani/ A lenyeg, nehogy valaki hadznositsa a ruhakat, mert akkor o is fertozodik. Ha nem engedheted meg magadnak a kudobaast, akkor fozd ki Floraszepttel. Mivel kented?
2022. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat, Tetrannal kenem, az arcomon hasznàl, csak a gyulladást nem csökkenti. A pia helyett inkàbb lefürödtem ilyen kézfertőtlenítővel.

Szerintem kórházban kaptam el, egy hete jöttem ki egy hosszas benntlét után, de ez nem biztos. Mára a régi sebek gyógyultak kicsit, viszont lettek újak

2022. nov. 12. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, sajnos a korhaz lehetseges. Tegnap voltam latogatoba a 2. Noi klinikan. 1956-os allapotok vannak. BACTROBAN kremet probald. Erre valo. 4000 Ft korul van. Borgyogyasz latta mar? Mutasd meg! Kezelni kell, lehetnek komoly szovodmenyei.
2022. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagynéném rühös lett a kórházban... Szóval könnyen lehet, hogy ott kaptad el.
2022. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!