Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nemreg tudtam meg hogy teljese...

Nemreg tudtam meg hogy teljesen felborult a bélfloram hogy allithatom ezt helyre?

Figyelt kérdés

Széklet tenyésztés alapjan derult ki sulyos bakterialis fertozes ami meg is gyógyult antibiltikum segitsegevel. Viszont a kovetkező tenyésztésnél kiderult hogy baci eltünt de befloram működése nem megfelelő amit erzek is magamon főkent gyengeseg es puha nyákos széklet neha puffadás. Vettem pro gastrot, kefirt, enterolt , savanyu kaposztat.


Kérdésem az hogy esetleg ezen kivul valami orvosi szer van ami segitene ezt helyrehozni? Vagy valakinek tuti kaja receptje? Javulgatok de nem az igazi. Gastroenterologiara is van időpontom de az még egy hónap minden tanacsot szivesen veszek.



#bélflóra #Helyreállitás #Sérült bélflóra
2022. nov. 16. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem a kezelőorvosoddal, háziorvosoddal beszéled meg? Probiotikumot vény nélkül lehet kapni, de lehet vannak komolyabb szerek, amit receptre.
2022. nov. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es, ott írja a kérdező, hogy egy hónap múlvára kapott időpontot dokihoz.


Kérdező:

Fontos a probiotikum és a prebiotikum is. A tenyésztésben benne volt esetleg, hogy mi hiányzik? Mert az lenne a legjobb, ha arra specifikus probiotikumot keresnél. Nem mindegyikben van benne ugyanaz. Ha nem, akkor simán vegyél csak valamit. Nekem a Swansoné bejött, azt tudom ajánlani és nem is volt olyan nagyon drága. Ezek felett, esetleg próbálj meg valami emésztési enzimet is. Szintén Swansonnak van "digestive enzyme"-je, de biztos van másnak is. Az én dokim ezt ajánlotta. A húst nem tudja jelenleg megemészteni rendesen a gyomrom és abban segít.


Személy szerint én most a kefírt és a tejtermékeket hanyagolnám. Attól függően, hogy mi pusztult el, lehet, hogy a gyomrod nem tudja megemészteni a laktózt és a kazeint.


A prebiotikumok meg főleg rostgazdag ételek. Minél több rostot eszel annál jobb. Zabkása vagy chia pudding reggelire. Zöldséget ebédre, zöldségek vacsira. Vacsira inkább főtt zöldségek max, mert most gyenge a gyomrod és éjszakára ne erőltesd meg.


Jobbulást!

2022. nov. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Rostos etelek: holdseg gyumolcs!!!

Oodott es oldhatatlan rost js kell !!!

2022. nov. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat annyi van irva hogy normál flora kis mennyiségbe tenyésztet ki konkretan nincs irva hogy mi hianyzik ez egy altalanos széklet tenyésztés volt. Probalok probiltikunot enni meg egezsegesen táplalkozni aztan majd kiderül hogy gastro doki mit mond, Szép napot mindenkinek.
2022. nov. 16. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo! Mivel tetted rendbe a belflorad? Nekem is ilyen gondom van. Kosz, ha segitesz.
2023. aug. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!