Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lehet oltakozni, ha...

Miért nem lehet oltakozni, ha nemrég voltam beteg?

Figyelt kérdés
múlt héten egyik este lázas voltam, a covid tetszem pozitív lett. Viszont a munkám miatt nem tudok máskor menni, csak holnap lenne jó az influenza elleni oltás. Már nincs semmi tünetem. Mi a veszélye, ha nem várom meg a két hetet?

2022. nov. 20. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy le van gyengülve a szervezeted, akár még a vírus is benned van, így kiüthet az influenza
2022. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
A szervezeted a covid legyőzésével van elfoglalva, nem lehet ráterhelni még egy vírusfehérjét, egyenként foglalkozzon velük. Vagyis az a veszélye, hogy fellángol a még nem kiirtott covid. Amellett, hogy fertőzhetsz is, tehát igen antihumánus cselekedet emberek közé menni, amíg nincs negatív teszted.
2022. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Hogy az immunrendszer egyszerre csak egy dologgal foglalkozzon. A felülfertőzések is ezért veszélyesek, mert egy már javában terhelt immunrendszerre jön rá egy újabb kórokozó, akkor a védekezőrendszernek két- vagy többfelé kell osztania a meglévő erőforrásokat, hogy le tudja őket győzni.
2022. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Sőt, többet is várjál: pont most olvastam egy csoportban, hogy covid után az influenzaoltás jobban kiüti az embereket.
2022. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell oltás, sem teszt. Aki beteg feküdje ki 2 hét és ennyi.
2022. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
A fentieken túl: előfordulhat, hogy nem alakul ki védettség, tehát nem is hat az oltás, ha betegen kapod. Vagy gyengébb védettség alakul ki.
2022. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!