Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS! Fülfájás elmúlik magától?

SOS! Fülfájás elmúlik magától?

Figyelt kérdés

Férjem egy hete náthás (ő sajnos nem foglalkozik a megelőzzésse, homeo...stb), így azóta erre homeot és C vitamint szedünk. (Oscillococcinum, Flavocel.) Meg is szűnt 1 nap alatt gyermekemnek és nekem is. Ma viszont arra ébredtem, amelyik oldalon fekszem, a fülemben egy tompa fájdalom, és ha pl. csuklok, akkor beléhasít. Mintha gyulladás lenne. Nem azért SOS, mert annyira fáj, hanem mert szeretném mielőbb megoldani.


Orvoshoz lehetőleg nem mennék, mert kisgyerekkel komplikált, gyakran ott betegszenek meg a várás során, és csak délelőtt 11-ig van rendelés a szomszéd faluban, sőt lehet, hogy pont holnap szabadnapos.

(Külf.ön élünk, és itt nincsen az esti órákban privát rendelés, ami van, az is sokkal korlátozottabb egy városoktól távoli faluban.)


Jó lenne tudni, hogy magától elmúlik. Házi kezeléseknél csak a fájdalmat enyhítő dolgokat találtam.


2010. szept. 30. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha lenne fül-fül gyógynövényed, ami a tetőn szokot teremni, és annak a levét kellene belecsöpögtetned. Vagy még amit írtál a homeopátiás szert továb szedni. Nem tudok mást ajánlani. Jobbulást kívánni, azt viszont igen.
2010. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Tulajdonképpen a fülfájás avnátha egy elkerülhetetlen velejárója általában, túlzott orrfolyás okozza, amely bekerül a fülbe és ott fájdalmnat okoz....Szokott magától elmúlni, több folyadékot kell fogyasztani...Remélem tudtam segíteni.
2010. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságot, jó tanácsot is!

Érdekes, mert csak párszor tüsszentettem egyik nap, milyen nátha - kérdezem... (magamtól)...??

Akkor mégis jó lesz a meleg rá, és eltűnik, remélem.

2010. szept. 30. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Kövirózsa levelének a nedve is jó rá.

Tegyél rá meleg sót. Zsepibe belecsomagolod és ráfekszel. nagyon hatásos tud lenni. Ha napokig nem javul akkor pedig irány a doki, akármilyen gáz is, mert a középfülgyuszi nem gyerekjáték.

2010. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inhalálni is jó kamillával, vagy itthon van egy diopulmon nevezetű szer erre. Kérdezz utána gyógyszertárban.
2010. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Jelentem újra egészséges vagyok! :)

Bár nem tudtam időt szakítani sem kövirózsa beszerzésére, mégcsak meleg borogatásra sem, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is ment...:)) Csak 2-szer inhaláltam és tovább szedtem a homeopátiát, ez is segített.


Csütörtök estére már kiderült számomra, is, hogy nátha (csak érdekes, hogy a fülemre ment és mindjárt fülfájással kezdődött), és este, miután a gyermekem elaludt, sós vízzel inhaláltam. Aznap alig tudtam aludni, mert még el volt dugulva az orrom, másnap, pénteken éjjel ugyanígy inhaláltam, és ma, szombatra már egész elviselhető lett. Most éjjelre már nyoma sincs se fülfájásnak, se náthának, teljesen egészséges vagyok! :)


Hozzáteszem, hogy a mensesem is pont tegnap reggelre jött meg, lehet , ettől is gyengébbnek érezhettem magam.

2010. okt. 3. 00:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Kamilla bár gyulladáscsökkentő, szárító hatású, szerintem náthánál jobb a sós vízes inhalálás. (Csak vigyázni, hogy az arcbőrt ne érje, azt kiszívhatja. Orron át tölcsérrel, körülötte törölközővel körbefogva inhaláltam. Forróbb vízzel hatásosabb, de túl sokszor nem lehet így sem, mert az orr nyálkahártyáját károsíthatja.) Tengerisós sprayk hasonlók, csak ennél hatékonyabb az inhalálás.
2010. okt. 3. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!